Řekne-li se paleta, mnoho lidí si představí onen kus dřeva, který se v tisících exemplářích nachází v různých skladech. A přitom těchto dřevěných euro palet můžeme využívat i v našem interiéru. Stačí mít jenom nápady k tomu, jak je konkrétně využít. Stejně tak se počítá i s jejich využitím na zahradu. I zde se fantazii meze nekladou, a tak od drobného stolečku lze přejít třeba k velké zahradní chatce.

Pokud něčím nábytek z palet ohromí, potom je to pevnost

Při výrobě palet se počítá s jejich velkým zatížením, což právě při výrobě daného nábytku přijde vhod. Nejčastěji přicházejí na přetřes rady, jak vyrobit postele z palet. Ta se může stát perfektní, a hlavně levnou alternativou proti výrobkům truhlářů, nebo specializovaných obchodů s nábytkem. Není to ale jediná možnost, na co palety v interiéru využít.

nabytekzpalet1

Kvalitní paletový nábytek najde místo v obývacím, ale i dětském pokoji

Vzhledem ke svému tvaru se doslova nabízí třeba konferenční stolek, který může skvěle ladit s vaším interiérem. Stačí palety zbrousit, natřít a je hotovo. Perfektně ale padnou třeba i do pokojů vašich dětí. Skvěle tak mohou nahradit běžný dřevěný nábytek sloužící jako úložný prostor pro hračky. Navíc nevadí, pokud ho dítě poškodí.

Výroba nábytku z palet je naprosto nezávadné

Vydáte-li se i tímto směrem, je třeba myslet i na několik aspektů. V první řadě je třeba vybírat minimálně použité palety, které je vhodné nechat důkladně proschnout. Dále už můžete hledat návody, jak udělat cokoli. Můžete si být jisti, že nejsou napouštěny žádnými látkami, a tak se jedná o čisté surové dřevo. A inspirace v tom, jak ho použít, může jít různými směry.

Nábytek z palet fotogalerie vám může některé z nich ukázat

Nemusí to být jenom postel či stolek. Lze vyrobit i křeslo, jídelní stůl s lavicemi, nebo i špičkový venkovní nábytek. V tomto ohledu se meze opravdu nekladou, a tak záleží na vaší šikovnosti, nebo nápadech. Samozřejmě nejvíce počítají návrhy právě se sedacím nábytkem, a danými odkládacími, nebo i úložnými prostory.

nabytekzpalet2

Nábytek z palet návody jak na to vám pomohou v začátcích

Není nutné samozřejmě ihned proměnit celý váš interiér k nepoznání. Hledáte-li však možnosti, jak svůj dům, byt nebo zahradu ozvláštnit, začněte s jednoduššími realizacemi. Návody a fotky vám jasně ukážou směr, co se z něčeho tak obyčejného, jako je paleta, dá udělat.

I zahradní nábytek z palet fotogalerie vám ukáže jak na to

A stejně můžete postupovat i v případě, že máte již dost nudného a obyčejného plastového nábytku, a zkrátka hledáte něco, co by vaší zahradě dalo zajímavý vzhled, styl a navíc pohodlnou možnost sezení, či stolování.

Čtěte dále: