Mluvíme-li o dřevě, o zahradě a o interiéru zároveň, vybaví se každému nejméně deset různých věcí, na co může použít, a na co se skutečně používá. V tomto ohledu je dřevo skutečně materiálem, bez kterého se neobejdeme. A to již od samotné stavby. Příkladem může být třeba OSB deska, kterou je možné použít v souvislosti se ztracením bedněním. Stejně tak ji ale můžeme využít třeba na půdě, a to k zakrytí izolace. Někde ale má své místo i jako podklad, nebo i jako samotná podlahová krytina. A to je jenom zlomek toho, na co všechno lze tento moderní dřevěný prvek vlastně použít.

drevo

V interiéru záleží hlavně na designu

A jelikož zmíněné OSB desky jsou spojeny hlavně se stavbou jako takovou, není třeba brát ohled na jejich vzhled. Naproti tomu ten v interiéru už hraje mnohem větší roli. Stejně tak se ale nesmí zapomínat na kvalitu. Moderní dřevěné palubky by tak měli zohledňovat obě tyto hlediska. A to ať už budou použité třeba na obložení konkrétní stěny, nebo z nich bude vytvořený konkrétní podlahový systém. V obou případech může mimo jiné přijít vhod i jejich izolační přednost, a to jak v podobě té zvukové, tak samozřejmě i tepelné. Obojí lze samozřejmě při konkrétní realizaci také podpořit.

Máte zahradu? Bez plotu se neobejdete

Následně stačí z interiéru vyjít ven, a to na vaši zahradu. Samozřejmostí je, že i vy máte svůj pozemek obehnán plotem. Zde sice existují četné varianty materiálů, ale plotovky dřevěné rozhodně neztrácejí na svém kouzlu, a jsou moderním doplňkem jak celých staveb, tak i samotných realizací dané zahrady. Navíc stále odkazují na onen směr a soulad s přírodou, ze které každý kousek dřeva na naší planetě samozřejmě pochází. A jelikož návrat k přírodním materiálům zažívá v posledních letech velký boom, je jasné, že si na ně to potrpíme i v souvislosti s naší zahradou, ale i zmíněným domem.

Čtěte dále: