Podle čeho vybrat ten pravý byt? Věc, které hrají roli, je celá řada. Mezi jednu velmi důležitou patří také dispozice. Zde je dobré nedívat se do minulosti, ale naopak chtít využít trendy, které jsou aktuální v dnešní době. Jaké to jsou? Podívejte se s nám.

Otevřené dispozice

Co v minulosti bylo spíše neobvyklé, to je dnes bráno jako naprostý standard. Jsou jím otevřené dispozice. Že jde o variantu vyhledávanou a populární, o tom svědčí jak poptávka, tak i nabídka související s mnoha developery. Příkladem může být i poptávaný prodej bytu v Pelhřimově, v projektu LiveWell. I tady lze najít byty, které jsou postavené v konceptu propojení obývacího pokoje a kuchyně. Jde o variantu, která opticky bydlení zajímavě zvětší, stejně jako umožní nepřetržitý kontakt s případnou návštěvou.

prodej bytu v Pelhřimově

prodej bytu v Pelhřimově

Velikostně vyhovující prostory

Co bylo trendem v minulosti? Doslova šlo o tom mít co možná největší byt nebo dům s co největším počtem místností. Jak se nyní ukazuje, nebylo to příliš praktické. Jak z hlediska udržování pořádku, tak z hlediska využitelnosti, nebo nákladů za vytápění. Dnes je trendem spíše praktičnost, a s tou je spojený i výběr odpovídajících dispozic. Jak ukazuje projekt LiveWell, poptávány jsou jak byty malé o velikosti 1+kk určené jednotlivcům a párům, tak i 3+kk pro běžné rodiny, nebo i 4+kk pro rodiny největší. Cílem je mít bydlení, které bude odpovídat počtu členů v domácnosti.

Možnost vyjít ven

Domy měly mnohdy velkou výhodu v tom, že nabízely svým obyvatelům možnost vyjít ven, zatímco v bytech byl člověk doslova zavřený. I to je minulostí. Dnešním trendem je nejenom hledat, ale rozhodně i stavět takové bytové domy, kde mají obyvatelé možnost vyjít na vzduch. A v jaké formě? Klasikou bývá balkon dostupný u většiny bytů. Jsou ale i možnosti, kdy mohou majitelé nemovitostí využívat třeba terasy, nebo praktické předzahrádky, které jsou dostupné u domů v přízemí.

Čtěte dále: