Dřevěná podlaha kolem bazénu i terasa ze dřeva jsou považovány za luxus, přesto si je může dovolit téměř každý. Aby se ale taková investice časem neprodražila, je třeba si dávat pozor na několik věcí. Nad čím se zamyslet? Přicházíme stručně se 4 radami.

  1. Firmu vybírejte na základě bohatých zkušeností

Firmu vybírejte na základě bohatých zkušeností, její historie a referencí. Koukejte na to, kolik let už na trhu působí a jaké množství klientů je s její prací spokojených. Jsou ochotni se k vám přijet zdarma a bez závazků podívat a poradit vám? Taková firma by neměla chybět na vašem seznamu.

  1. Některé materiály jsou více odolné

I přesto, že jste doposud přemýšleli jen o 100% dřevěné podlaze kolem bazénu či terase, přidejte na svůj seznam i WPC materiál (dřevěná prkna s příměsí plastu).

Nabídka 100% dřevěných prken je na trhu široká. Oblíbený pro své vlastnosti je sibiřský modřín, ale také více exotické  dřevo jako Bangkirai, IPE, Massaranduba, Garapa či Merbau. Každý materiál se hodí pro jiné účely a prodávající firma by vám měla být schopná poradit.

WPC prkna jsou zase odolná vůči hnilobě, UV záření, mrazu, dešti i sněhu a zachovávají si vzhled 100% dřevěných prken. Hodí se tedy do vnitřních i vnějších interiérů.

Dřevěná podlaha kolem bazénu
Dřevěná podlaha kolem bazénu
  1. Chcete prkna na míru nebo si vystačíte s univerzálními rozměry?

Vystačíte si s univerzálním rozměrem? Nebo chcete velikost na míru? Pak se vám značně zúží výběr. Hledáte nejširší prkno na trhu? Pak zvolte WPC revoluční bambusová prkna BambooGard.

  1. Montáž od profesionála je vždy jistější

Chcete využít služeb odborníků, nebo si dostatečně věříte na montáž svépomocí? Profesionálně provedená montáž by měla obsahovat také garanci kvality a možnost reklamace. Při montáži svépomocí bychom doporučovali být obezřetnější, některé firmy ale nabízejí návody, ve kterých shrnují své bohaté zkušenosti.

Před vaší investici zvažte především tyto 4 body. Ať už ale chcete bazény či venkovní terasy, inspirací naleznete dnes velké množství.

Čtěte dále: