Možnost pojistit si vlastní majetek je samozřejmě jedním z nejdůležitějších komerčních pojištění. Správně nastavené pojištění musí počítat s reálnými hrozbami, které v lokalitě připadají v úvahu. V neposlední řadě také musí být nastaveno tak, aby odráželo skutečnou hodnotu majetku. Proto, aby se nám nestalo, že budeme při vyřizování vzniklé pojistné události nakonec překvapeni, že jsme dostali méně, než jsme očekávali.

Nastavení a kalkulace pojištění

Základem samozřejmě je pojistit objekt jako takový. To může být třeba rodinný dům nebo byt. Velmi vhodné je ale pojistit také samotnou domácnost, kde může rovněž dojít k mnoha pojistným událostem.

proskil.cz_ergo_cz_01

Pojištění bytu a domácnosti by tak mělo být dnes naprosto samozřejmé. Dobré pojištění má už v základní ceně zahrnuto spoustu rizik. Může to být kupříkladu:

  • Povodeň a záplavy
  • Rozbití skla z jakékoliv příčiny
  • Škody způsobené zvěří
  • Pojištění elektroniky

A samozřejmě mnoho dalších případů. Vždy se to odvíjí od konkrétní pojišťovny a nabídky pojistného produktu. Se správným nastavením právě toho vašeho pojištění vám pomůže kalkulačka majetkového pojištění. Zde pouze stačí, když uvedete velikost obytné plochy, ať už celé nemovitosti nebo domácnosti. To je základní parametr, podle kterého se vypočítává cena výsledného pojištění.

proskil.cz_ergo_cz_02

Pamatujte na všechny důležité služby

Naprosto všechny pojišťovny v současné době také nabízejí asistenční službu. V ideálních případech je tato asistence k dispozici zdarma a nonstop a může vám ušetřit spoustu starostí v nouzi. V současné době se můžete spolehnout také na nabídku řady služeb, jako je třeba zajištění náhradního ubytování, a to až po dobu jednoho roku. To je samozřejmě neocenitelná pomoc zejména v případech, kdy přijdete o střechu nad hlavou. Proto je tak nutné dbát na parametry vašeho pojištění, aby skutečně zahrnovalo všechny potřebné služby.

Čtěte dále: