Rosení oken zevnitř či zvenku potrápilo už nejednu domácnost. Rosení (mlžení) špaletových (či kastlových), zdvojených, plastových či střešních oken a eurooken způsobuje buď povrchová teplota nebo vlhkost vzduchu v oknech, která nemají perfektní izolační vlastnosti.

Málo kdo přitom ví, že rosení lze zabránit i bez nutnosti výměny oken. V památkových zónách to dokonce ani jinak nejde. Většinu problémů, kterými jsou především obrovské výdaje na energie, nepříjemný pocit chladu či naopak přehřívání místnosti a vznik plísní, lze řešit pouhou výměnou skel. A to bez bourání a zbytečného nepořádku.

Spokojenost bez bourání a výměny celých oken

Jak tedy lze docílit dokonalé zvukové a tepelné izolace bez nutnosti bourání? Přesklením oken dosáhnete toho, že se vám skla nebudou rosit nadále ani zevnitř mezi skly nebo podél okrajů, ani zvenku. Řešením je aplikace izolačního dvojskla nebo trojskla.

Izolační dvojskla mají na rozdíl od trojskel několik výhod. Jsou kompatibilnější, lehčí na zasklení a propustí do interiéru více tepla i světla. Izolační trojska mají bezesporu lepší zvukové i tepelné izolační vlastnosti, ale nehodí se do každého objektu kvůli své tloušťce a váze.

V poslední době tak čím dál více domácností využívá unikátní typ nejmodernějšího izolačního dvojskla Heat Mirror. Proč? Svými charakteristikami odpovídá zvukově-tepelně izolačním vlastnostem trojskla, zachovává si přitom ale tloušťku a váhu izolačního dvojskla. Mezi skly je totiž natažená folie proti rosení (HM88), která po výměně skla nedovoluje propustit chlad zvenku dovnitř místnosti, čímž zabraňuje rosení oken.

Bojujete s rosení oken zevnitř?

Bojujete s rosení oken zevnitř?

Zvolit dvojskla nebo trojskla?

Aby investice v podobě výměny skel byla opravdu návratná a vy jste ušetřili ročně až několik tisíc korun, je potřeba se poradit s odborníkem, který této problematice rozumí. Solidní společnost by měla nabízet nezávaznou a bezplatnou návštěvu technika přímo u vás doma.

Technik s bohatými zkušenostmi může po návštěvě, která by nikdy neměla být podmíněna podpisem závazné objednávky, konstatovat, jaké řešení je pro domácnost optimální. Kromě návrhu na míru dle finančních možností zákazníka by měl být technik schopen také upřesnit, za jak dlouho bude přesklení oken realizováno.

Čtěte dále: