O paletách a jejich využití v interiérech se poslední dobou mluví stále častěji. Rozhodně se není čemu divit, jelikož palety si už našli místo v mnoha ložnicích, kde jsou skvělou alternativou k drahým postelím. Plně vyhovují z hlediska nosnosti, ale zároveň usnadní i celkovou výrobu, jelikož v tomto ohledu mají kusy dřevěných palet doslova ideální tvar pro vznik postele.

postel z palet 2

Jak může postel z palet vypadat?

S ohledem na velkou oblíbenost u nás i v zahraničí je samozřejmě jasné, že se začalo objevovat mnoho různých realizací. Navíc postup, jak postavit takovou postel není vůbec složitý, a tak se může jednat o jednoduchá jednolůžka, jednolůžka s čelem, manželské postele, lůžka kombinovaná s odkládacími prostory nahrazující noční stolek, a další desítky realizací. Ostatně většinou pomůže vždy konkrétní foto, které jasně ukáže další novou možnost.

Postele z palet fotogalerie nabízejí mnoho různých pohledů

V souvislosti s tím, jaké vlastně existují možnosti realizací, jsou samozřejmostí i různé vzhledy a možnosti opracování. Někdo si tak z euro palet pomocí broušení, úprav a nátěrů vyrobí skutečně moderní prvek ve své ložnici, u někoho probíhá výroba pouze tím směrem, že k sobě jednotlivé kusy přimontuje, a nechává jim onen průmyslový vzhled.

Nezapomeňte si přečíst i předchozí článek o zahradním nábytku z palet.

Jak na konkrétní stavbu? Pomůže postel z palet návod

Spolu s tím, jaké existují možnosti, existují také nabídky různých návodů, které přesně ukážou, jak vyrobit konkrétní lůžko, aby vypadalo přesně podle představ. Kromě toho ale existují také firmy, které se konkrétními zakázkovými realizacemi také zabývají, a tak mohou takovou postel vyrobit každému zákazníkovi.

Do ložnice, dětského pokoje, i pokoje pro hosty. Všude se postele z palet hodí

Velkou výhodou je, že danou postel lze umístit doslova kamkoliv. Rozhodně neplatí, že by byla výsadou pouze levných příbytků, ale naopak nachází své místo i v těch dražších a moderních. A to hlavně pro onen neobvyklý a velmi originální design, který dokáže přinést.

Čtěte dále: