Hlavně v souvislosti s nízkoenergetickými, nebo pasivními domy, se často hovoří o možnostech využití tepelného čerpadla. To však není vhodné pouze do těchto objektů, ale je plně využitelné i v běžných rodinných domech. A i tam dokáže přinést požadovanou úsporu energií, a to hlavně v topné sezoně.

Vyplatí se vsadit na kvalitu

Při výběru je třeba brát ohled nejenom na jeho výkon, ale i na kvalitu značky jako takové. Jedničkou na našem trhu jsou jistě tepelná čerpadla Daikin. Tato značka je známá i ze světa klimatizačních jednotek, a i v tomto oboru tak potvrzuje svou jedinečnou kvalitu. Především potom modely Daikin Altherma jsou řešením pro jakýkoliv objekt, kde dokážou udržet příjemný komfort po celý rok. A tak v zimě dopřejí všem obyvatelům příjemné teplo, a v létě naopak celý interiér dokonale ochladí.

cerpadlo

Nejvyužívanější? Rozhodně vzduch-voda

V tomto ohledu samozřejmě mluvíme o tom nejvyužívanějším typu, kterým je vzduch – voda. To dokáže odebírat teplo výhradně z venkovního vzduchu, které následně putuje do výměníku, kde dochází k ohřevu vody cirkulující v topném systému. Problémem samozřejmě není ani ohřev běžné teplé vody – tedy takzvané užitkové, kterou používáme v koupelnách či kuchyních.

Současný trh nabídne i další možnosti

Není to ale pouze Daikin, který vás se svými vlastnosti, možnostmi, ale i variabilitou typů s různými výkony nadchne. Podobně dobře jsou na tom totiž i tepelná čerpadla Panasonic, které jsou aktuálně řazeny do třech hlavních kategorií. A tak jako zákazníci můžete vybrat běžné nízkoteplotní čerpadlo, nebo systém schopný pracovat i při venkovní teplotě nižší než 15 stupňů, nebo čerpadlo s výstupní teplotou nad 65 stupňů Celsia. Všechny tyto, stejně jako zmíněný Daikin, vám je potom schopna nabídnout společnost Klimarapid.cz, u které můžete vybírat i z mnoha výkonnostních škál, a to od 4,5, až do 16 kW

Čtěte dále: