Máte u svého domu bazén? Pokud už dlouho, jistě víte, že v minulosti se doporučovalo jeho vypouštění. To je v souvislosti s náklady na vodu poměrně neefektivní cesta. Jak nadzemní, tak zapuštěné bazény je proto nyní lepší zazimovat. Chcete se i vy držet tohoto trendu? Poradíme vám, jak na to. Je to jednoduché a zvládne to každý.

Odpusťte vodu

I když bazén chcete zazimovat, je třeba trochu vody odpustit. A to tolik, aby jednotlivé otvory od filtrace či další zařízení nebyly pod vodou. Vodu je možné dostat z bazénu pryč třeba hadicí a samospádem, stejně jako může pomoci i běžné čerpadlo.

Odpojte příslušenství

Jakmile je potřebné množství vody pryč, můžete se pustit do kroku číslo dvě. Tím je odpojení veškerého příslušenství, které je připojeno. Fotogalerie bazénů dnes ukazují, co vše je možné připojit. Dnes může být takových možností celá řada. Jasně dominuje především kartušová nebo písková filtrace, stejně jako například i solární ohřev, či tepelné čerpadlo.

Zapuštěné bazény fotogalerie

Vodu je třeba vyčistit

Nyní nastává ta časově nejnáročnější část, která souvisí s nutností důkladného vyčištění vody ve vašem bazénu. Co vše k tomu budete potřebovat? Ideální je použít:

  • Síťku na nečistoty
  • Vysavač bazénového dna
  • Kartáče a přípravy na čištění stěn

Je totiž třeba odstranit nejenom nečistoty pevné, ale i jakékoliv usazeniny na dně, stejně jako veškerou špínu, která se nachází na stěnách vašeho bazénu. Důkladné vyčištění logicky přispívá hlavně k tomu, že vám voda po celou zimu vydrží.

Nezapomeňte na chemii

Ano, i ta je důležitá, jelikož vám kvalitu vody pomůže taktéž udržet. Na trhu existují speciální přípravky, které jsou určené právě ve chvíli, kdy se rozhodneme bazén zazimovat. Stačí je do vody jednoduše nalít, a to na základě doporučeného dávkování, které najdeme na obalu. A to podle objemu bazénu, nebo podle množství vody, které se v něm aktuálně nachází.

Bazén přikryjte

Vzpomínáte si na to, kdy bylo trendem přidávat do vody také částečně naplněné PET lahve? Ani to již není potřeba, jelikož i při zamrznutí se stěnám rozhodně nic nestane. A tak to jediné, co plně stačí, je přikrytí bazénu plachtou.

Čtěte dále: