Kupovali jste byt před několika lety? Pokud ano, jistě jste při výběru zohledňovali jiné věci, než by tomu bylo nyní. Přesto jsou ale i parametry, které zůstaly stejné. Podívejte se společně s námi na to, jaké trendy aktuálně v bydlení převládají.

Co zůstává stejné?

Nejprve začněme tím, co se v podstatě neliší a na co se při výběru správného bydlení hledělo v minulosti, a hledí se na to i nyní. A že dané požadavky respektují i developeři, to dokládá prodej bytů Letňany. Právě tato oblast je kombinací skvělé občanské vybavenosti, stejně jako dobré dopravní obslužnosti. To bude trendem i v budoucnu. Dále však hraje roli i:

  • Množství zeleně
  • Dostupnost škol a lékařské péče
  • Možnosti sportovního vyžití

Prodej bytů Letňany

Sledovány jsou i náklady

Když se podíváme na doby dávno minulé, byly ceny energií tak nízké, že nikdo v podstatě nesledoval, kolik během zimy protopí. Doba se změnila a tak můžeme říci, že právě toto je jeden z důležitých parametrů, na které se při výběru bytu hledí. Roli tak hraje nejenom typ vytápění a jeho celková efektivita. Důraz je kladen také na celkové izolační vlastnosti daného objektu. Čím méně tepla uniká, tím bychom měli být jako obyvatelé bytu spokojenější, jelikož tím méně budeme měsíčně platit. Za plyn, nebo třeba i elektřinu.

Chytrá domácnost je hitem

Současné technologie jsou neustále kupředu, což se projevuje jak v oblasti vývoje výpočetní techniky, tak i v oblasti vývoje u bytových jednotek. Proto je hitem posledních let i chytrá domácnost, která může být spojena nejenom s tím, že je řada věcí řízena automaticky, ale třeba i s tím, že řadu věcí nastavujeme a ovládáme odkudkoliv, třeba pomocí našeho mobilního telefonu, nebo tabletu. Vše začínalo chytrými zásuvkami, přičemž teď není problém na dálku ovládat jednotlivé spotřebiče, ale třeba i osvětlení, nebo praktické bezpečnostní systémy, spojené s rozpoznáváním osob v domácnosti.

Čtěte dále: