Ještě donedávna byly automaty na vodu spíše součástí velkých firem, logistických center, nemocnicích, kancelářích a průmyslovém odvětví obecně. Jejich využití v domácnosti si představil málokdo. To, co se zdálo ještě před pár lety naprosto nereálné, je v současnosti zcela běžné. Stále větší procento domácností má ve svém interiéru automat na vodu. Proč?

Hlavní přednost – kdykoliv čerstvá a kvalitní voda

Kvalita vody z vodovodních řádů je pro české domácnosti z hygienického hlediska vyhovující, což ale neznamená, že obyvatelům musí vyhovovat. Voda z vodovodního řádu nevyhovuje na pití každému. Pokud ale máte ve své domácnosti automat na vodu neboli aquabar, máte po celý den zajištěn přísun kvalitní minerální vody. Je zapotřebí sehnat kvalitního dodavatele, který bude disponovat minerální vodou. O dodávku barelů se navíc postará sám dodavatel. Nebudete se už muset tahat několikrát za týden s PET lahvemi z obchodu.

 proskil.cz_w-system_cz_01

Další přednosti Aquabarů

Dalšími přednostmi jsou funkce. Automat na vodu je schopen vodu chladit a ohřívat. V létě se kdykoliv můžete zchladit sklenkou příjemně osvěžující chladné vody. V zimě si zase připravíte teplý čaj, aniž byste museli zapnout rychlovarnou konvici. Neustále se také mění design přístrojů a upravuje velikost. Moderní stroje už splňují veškeré nejnovější designové trendy a hodí se tak i do moderních domácností. Dokonce se dají koupit i stolní modely. Ty nabízí například firma Watercooler System s.r.o.

 proskil.cz_w-system_cz_02

Připraví i sodovku

Ohřev vody a její chlazení ale nemusí být jedinými funkcemi, kterými mohou automaty na vodu disponovat. Některé modely jsou dokonce schopné načepovat pramenitou vodu i jako sodovku. Klasický automat na vodu může být zároveň i výrobník sody. Už nebudete muset pít vodu z vodovodních řádů. Proč je v některých oblastech kvalita vody z řádu mizivá?

Čtěte dále: