Je ve vašem městě a v okolí graffiti rozšířeným problémem. Objevují se stále na více místech kresby a nápisy sprejem? Bojíte se, že až se ráno probudíte, bude sprejem pomalovaná i fasáda vašeho domu, garáž, branka, zděný plot nebo jiný váš majetek? Jak se proti tomu chránit, když vandaly nezastaví prakticky žádná překážka?

Odstranění graffiti je velmi složitá činnost

Proti graffiti na vašem majetku byste se rozhodně měli bránit. Odstranění sprejů z jakéhokoliv podkladu je velmi složité. Barva ze sprejů se totiž vsákne do samotné struktury podkladu (fasády, zídky, plotu, brány) a její odstranění je velmi složitou činností. Čištění graffiti vlastními silami tak, abyste dosáhli dokonalého výsledku, je téměř nemožné. Buďto bude vyčištění nedokonalé a na podkladu budou stále vidět obrysy kresby či nápisu, nebo může dojít k poškození samotného podkladu. Dokonalých výsledků dosáhnou jedině profesionálové v této oblasti. Jak pracují profesionálové při odstranění graffiti, se můžete podívat ZDE.

Jak se tedy chránit?

Ploty, alarmy, ani kamerové systémy okolo domu pro většinu sprejerů neznamenají velkou překážku. Pokud se rozhodnou, že na vašem majetku bude jejich kresba, dokáže je od toho odradit jen ostraha objektu 24 hodin denně, ale taková ostraha by byla časově i finančně náročná. Velmi efektivním řešením ochrany proti graffiti jsou antigraffiti nátěry. Jak fungují?

proskil.cz_graffity_cz_01

Usnadní odstranění kresby a nápisu

Antigraffiti nátěry sice nikterak nezabrání vandalům, aby poškodili váš majetek sprejem, ale výrazným způsobem usnadňují proces čištění. Nátěr totiž na ošetřeném materiálu vytvoří souvislou ochrannou vrstvu. Barvy ze sprejů se nedostanou až do samotné struktury podkladu, ale graffiti zůstává na povrchu. Odstranit jej pak zvládnete vlastními silami, snadno a rychle. Už se nebudete muset bát kresby na vašem majetku, když její odstranění bude stejně snadné, jako mytí podlahy v domě.

Čtěte dále: