Bez čeho se dnes v interiérech zaručeně neobejdeme? Nebudeme vás dlouho napínat a prozradíme, že to jsou dveře. Tato opomíjená součást každého domu nebo bytu totiž neslouží jenom k tomu, abychom získali potřebné soukromí. Může mít vliv i na únik tepla, stejně jako podpoří třeba hlukovou izolaci. V neposlední řadě je ale prvkem, který náš interiér může zkrášlit. Podívejme se tedy na to, jak ty správné interiérové dveře vlastně vybrat. Tím nejdůležitějším krokem je určitě volba správná velikosti, která by měla odpovídat jak stavebnímu otvoru, tak samozřejmě i velikosti zárubní neboli futer. Jakmile máme jasno, jdeme dále.

Dveře vnitřní

Vybírejte z několika typů vnitřních dveří

Dnes na trhu nenajdeme jenom klasické provedení, které bylo využívané hlavně v minulosti. Tím však nechceme říci, že už není trendy. Chceme pouze upozornit na to, že existují i další řešení, než je klasika. Příkladem mohou být posuvné dveře. Ty jsou doporučovány hlavně do těch interiérů, kde je třeba hledět na úsporu každého centimetru místa. Jde-li o typ, který se zasouvá takzvaně do pouzdra, není třeba myslet na žádný prostor navíc, a to z přední ani zadní části daných dveří. Stejně tak však existuje i řešení, kdy se dveře posouvají podél zdi. U klasické varianty poté vybíráme podle toho, jaký směr otevírání chceme zvolit.

Vzhled je u vnitřních dveří to hlavní

Máme správný rozměr a máme správný typ. Co je tedy posledním krokem? Samozřejmě vzhled. Dveře tak vybíráme hlavně podle toho, aby ladily s naším bytem. A to jak s odstínem malby na stěnách, tak třeba s odstínem naší podlahy. Není to ale jenom barevné provedení, jelikož roli mohou hrát také dekory, nebo zvolené materiály. Klasické dřevo sice nikdy nevyjde z módy, ale vhodné je ho něčím doplnit. A čím konkrétně? Chybu neuděláme, pokud zvolíme skleněnou výplň. V matné variantě tak stále bude spojena s možností udržení soukromí, ale zároveň i zavřenou místnost dokonale prosvětlí.

Čtěte dále: