Zajímáte se o to, jaká je voda, kterou používáte? Na první pohled jenom těžko poznáte, že je s ní něco v nepořádku. Obvykle vyhovuje limitům, které jsou stanoveny v konkrétní lokalitě. Ty však mohou být orientační, nehledě na to, že některé nežádoucí látky ani neberou v potaz. Čištění vody v rámci čističek tedy probíhá primárně tak, aby byly dané limity splněny. Nehledě na to, že zastaralé technologie si stále neumí poradit s mnoha riziky, jako mohou být třeba zbytky léků, nebo s řadou různých virů či bakterií. A ty můžeme během užívání domu nebo bytu neustále přijímat při pití, vaření, nebo hygieně. Tomu je nutné zamezit.

Čištění vody - cena rozboru vody

Jak zjistit kvalitu vaší vody?

Pokud nechcete riskovat, je třeba udělat první krok. Ten by měl být spojený s rozborem vody, kterou využíváte. A je jedno, zda jste napojeni na vodovodní řad, nebo máte vlastní studnu. Dnes už cena rozboru vody není nijak závratná, díky čemuž si ho můžeme objednat i samostatně. Jeho výhodou je hlavně to, že si můžete být jisti tím, že může být nejenom komplexní, ale že se může zaměřovat na určitý typ rizika. O kterém se například právě ve vaší lokalitě mluví. S rozborem v ruce se již lze vydat k určitému typu řešení. A to by mělo zajistit, že voda ve vaší domácnosti bude dokonale čistá. Tedy taková, jaká by měla být.

Jak vodu vyčistit?

Máte k dispozici rozbor? Na základně toho je možné vybrat správnou kombinaci filtrů, které dokážou všechny nežádoucí látky velmi jednoduše odstranit. To znamená, že z vašich vodovodních kohoutků bude vytékat filtrovaná voda. Ta na cestě do vaší sklenice projde několika účinnými filtry. Ty fungují jako nezávislé domácí čistírny vody, které se zaměřují právě na rizika, která byla vyhodnocena rozborem. Dnešní moderní čistírny umožní nainstalovat několik filtračních jednotek, díky kterým lze vodu čistit v mnoha směrech. A to v souvislosti s pevnými nečistotami, s různými bakteriemi a viry, nebo dalšími nežádoucími látkami.

Čtěte dále: