Podíváme-li se na součastné trendy v moderních domácnostech, musíme objektivně říci, že některé se již delší domu nemění. Obvykle souvisí s použitými materiály, stejně jako s jejich vlastnosti. Zajímá vás, co bylo a stále ještě je hitem? Potom se na možnosti podívejte společně s námi.

Roli hraje hlavně životnost

Celková kvalita, odolnost, nebo životnost. To je trojice vlastností, které bychom rozhodně neměli opomíjet. Z jakého důvodu? Když už investujeme do něčeho nového, mělo by nám to vydržet. Jasně zde vyniká hlavně dřevo, primárně potom masivní nábytek. Tedy varianta, která není výrobkem odpadových produktů, ale jde o výrobek ze surového dřeva. To navíc může mít i několik podob, kam se řadí:

  • Měkké dřevo
  • Tvrdé dřevo
  • Exotické dřevo

Masivní nábytek

Unikátní vzhled je základ

Málokdo chce mít ve svém bytě jakékoliv napodobeniny. Proto je trendem i originální vzhled. Mezi ten se nemusí řadit jenom tvary, které vymyslí návrhář ve svém interiéru. Pokud zůstaneme u masivního dřeva, je každý takový kus skutečným originálem. A to pro rozmanité letokruhy, které jsou přirozenou součástí dřeva. Můžeme tak říci, že originálem je i něco tak běžného, jako jsou PC stoly. Samozřejmě opomíjet nesmíme ani možnosti spojené s různými barevnými odstíny, nebo možnosti spojené s využitím povrchového laku. V případě surového dřeva nejlépe použít ten bezbarvý.

Důraz na materiály přírodní

I to je bod pro dřevo, jelikož to nejenom že pochází ze samotné přírody, ale zároveň je také materiálem obnovitelným. Proto je oblíbený jak u lidí, kteří v souladu s přírodou chtějí žít, Tak i u lidí, kteří myslí na ekologii i ochranu přírody. I ta je dnes zajímavým trendem v domácnostech, proto hlavně různé plasty a podobné materiály opět ustupují již prověřené kvalitě, která byla využívána v minulosti a jistě bude používána i v budoucnu.

Čtěte dále: