Mnozí z nás chtějí stále ty největší věci. Kupujeme si velká drahá auta, rozměrný nábytek, ale třeba i velká balení potravin. Jak je to ale v případě, kdy chceme kupovat byt? Je ten velký vždy správnou volbou, nebo nám může vyhovovat i menší varianta? Pojďme se podívat na klady a zápory obou možností, ale i na to, jak správně zvolit tu nejvíce vyhovující.

veselska

Velký byt je spojený s vyššími náklady

V první řadě je třeba si uvědomit, že velké byty jsou logiky spojeny s vyššími náklady, a to hlavně v oblasti vytápění. Je totiž velký rozdíl, pokud vytápíme pouze jednu centrální místnost, nebo i několik dalších. Vypnout v nich topení však není řešení, jelikož budou ochlazovat ostatní prostory bytu, a tak stejně protopíme více. Nehledě na to, že s ohledem na plochu bytu mohou být vypočítávány i náklady společné pro celý dům.

U jednotlivců a párů je velký byt zbytečnost

Kdy je také velký byt zbytečný, to je v případě, kdy v něm budou žít pouze 1 – 2 lidé, pro které je to často jejich první bydlení. Ačkoliv budoucí plány mohou být různé, ne vždy musí nutně vyjít. A jelikož jsou dnes právě mladí lidé velmi žádanými klienty, je například projekt byty Letňany cílen primárně na ně, jelikož v něm převládají dispozice 1+kk a 2+kk. I to jasně svědčí o oblíbenosti menších dispozic, jelikož mladí lidé si již umí spočítat onu praktičnost – i s ohledem na pořizovací cenu bytu.

Každý chceme mít soukromí

Samozřejmě dané řešení může být zcela nesmyslné v případě rodin, a to jak tříčlenných, tak i čtyřčlenných. Každý ze členů totiž potřebuje hlavně soukromí, které může dodat nejenom ložnice, ale samozřejmě také dětský pokoj. Zůstaneme-li u zmíněného projektu, který nabízí byty na Praze 9, tak i ten samozřejmě tyto požadavky může odrážet, a tak jsou součástí nabídky i dispozice větší, cílící právě na poskytnutí komfortu pro rodinný život.

Čtěte dále: