Úklid je nutnost, kterou má jen málokdo v lásce. Současně je to nezbytnost, protože bez úklidu by se i u vás doma zvesela množily nebezpečné bakterie a plísně, které by se mohly negativně podepsat na všem zdraví. Existuje mnoho možností, jak uklízet, jedna však nad ostatními naprosto vyniká. Jedná se o metodu čistění párou. Jaké efekty má, kde všude pára pomůže a co vše je pro takový úklid potřeba?

Pára ničí, ostatní jen „zakrývají“

Pokud si myslíte, že klasickým čištěním – to jest za použití vody a chemických přípravků -můžete vaši domácnost dokonale uklidit, potom vás musíme zklamat. Pravda je, že běžné čištění nečistoty odstraní, ovšem ne zcela dokonale. Usazená špína a zejména potom bakterie, roztoči či plísně jsou velmi odolné, takže i když se budete snažit sebevíc, vždy budou všechny povrchy čisté „jen na oko“. (Zde si můžete prohlédnout seznam míst, která jsou i ve vaší domácnosti nejvíce ohrožena).

proskil.cz_rea-karcher_cz_01

Navíc se do některých míst ani nedostanete. Pokud chcete mít doma dokonale čisto a bezpečno, je na čase sáhnout po účinnější zbrani. Právě tou je čištění párou. Pára je horká a díky tomu dokáže roztoče, plísně i bakterie zničit. Pro čištění párou se používají speciální přístroje s tryskou. Pára je pod velkým tlakem hnána ven, takže spolehlivě pomůže odstranit i usazené nečistoty. Stroje mají navíc i delší hubici, díky které se dostanete i do jinak nepřístupných míst. Navíc se jedná o ekologický úklid, protože se používá jen voda. Přecházíte tak i riziku, že by došlo kvůli chemickému složení k poškození povrchu materiálu či alergické reakci.

proskil.cz_rea-karcher_cz_02

Jak nejlépe?

Čištění párou není vůbec složité, ani finančně nákladné. Řešení přináší výrobce čistících strojů Kärcher. V nabídce značky se nyní nachází i parní čističe určené pro domácí použití, které mají vysoký výkon a charakteristické jsou i příjemně nízkou cenou. Mezi nejlepší parní čističe Kärcher pro domácnost patří model Kärcher SC 3, se kterým snadno vyčistíte podlahy, okna, digestoř, umyvadla a třeba i varnou desku.

proskil.cz_rea-karcher_cz_03

Čtěte dále: