Chcete-li bydlet spokojeně, určitě byste měli mít některé z 3 typů pojištění, které se vztahují k bytu či domu a jeho vybavení. Pojištění vás totiž kryje v případě, kdy budou vaše věci poničeny následkem řádění přírodních živlů, vandalů, zlodějů apod. Pokud pojištění nemáte, náš přehled vám pomůže se zorientovat a vybrat nejlepší typ pojistky pro vás.

Pojištění domácností ochrání movité věci

Prvním z 3 typů je pojištění domácnosti. To se vztahuje na všechny movité věci (musí být definovány smlouvou), které se nachází u vás doma. Je to například nábytek, osvětlení, spotřebiče, ale i domácí zvířata, anténové systémy a další. Pokud dojde k poničení nebo zničení těchto věcí (následkem přírodních živlů, jinou osobou či v případech jako je přepětí v síti, prasklé potrubí apod.), pojišťovna vám na základě smluvených podmínek vyplatí finanční kompenzaci. Odborníci doporučují, aby bylo pojištění domácností vždy za nějaký čas aktualizováno, a to hlavně v případech, kupujete-li nové vybavení.

proskil.cz_online_ergo_cz_01

Majetkové pojištění může být obsáhlejší

Druhým typem je majetkové pojištění. To se vztahuje na vybrané movité i nemovité věci, seznam musí být vždy uveden ve smlouvě, stejně jako podmínky, za kterých máte nárok na vyplacení kompenzace. Je vlastně kombinací pojištění domácnosti a nemovitosti.

TIP: Velmi výhodné majetkové pojištění nabízí v současné době ERGO pojišťovna, a.s. Jedná se o pojištění Bezpečný domov. Pokud si toto pojištění sjednáte, získáte od pojišťovny jako zdarma ještě pojištění odpovědnosti do 3 000 000 Kč, varovné SMS při nepřízni počasí, pojištění bez limitů na sklo, stavební součásti a elektroniku a dokonce ještě pojištění na vedlejší stavby a garáže zdarma. O pojištění Bezpečný domov se tedy určitě vyplatí popřemýšlet.

proskil.cz_online_ergo_cz_02

Pojištění nemovitosti nepodceňujte

Třetí variantou je pojištění nemovitosti. Pojistit můžete rodinný dům, byt i rekreační objekt. Pojistka se vztahuje na nemovitost i další součásti jako jsou rostlinné kultury, bazén, stavební materiál, plot a další. Více se o tomto pojištění dozvíte v tomto článku.

Čtěte dále: