Neobvyklost se ve světě architektury setká buď s velkou kritikou a zavržením, nebo se dočká velké pozornosti, slov chvály a úcty. Naštěstí toho druhého – tedy obdivu ze strany odborné i laické veřejnosti se dostalo projektu tří bytových domů, které se jako had budou klikatit svahem jedné z nejprestižnějších pražských lokalit. Prodej byl již zahájen, osloví neobvyklost i vás?

Michelské stráně jako výzva

Michelské stráně na Praze 4 to jsou především svažité stráně. Na první pohled by se mohlo zdát, že záměr postavit zde moderní bytové domy je projev čirého bláznovství. Jenže pro architekty z Arx Studia to byla obrovská výzva. Jejich řešení nebylo snadné, ale podařilo se. Projekt ukazuje, že na Praze 4 vyrostou hned tři bytové domy, které budou respektovat svažitý terén, budou se jím klikatit jako had. I proto získal projekt název Rezidence Hadovitá.

proskil.cz_rezidencehadovita_cz_01

Jedna z nejvýhodnějších lokalit

Projekt je unikátní nejen podobou, ale i lokalitou. Praha 4 je pulzující a zároveň klidná čtvrť, kterou si oblíbily především rodiny s dětmi. Přímo od Rezidence to bude kousek k zastávkám MHD, obchodům, restauracím, do škol i školek. Stačí si také udělat jen několik minut dlouhou procházku a ocitnete se v Baarově parku s multifunkčním hřištěm. Zajímavostí je, že funguje i v zimě, kdy se přikryje přetlakovou halou. Více o lokalitě Praha 4 najdete zde.

Minimalistické řešení jako výhoda pro budoucí rezidenty

Aktuálně jsou v nabídce byty v jednom z bytových domů, vybírat je možné z dispozic 2+kk, 3+kk a 4+kk. Byty v horních patrech mají terasy, ostatní balkony. Všechny jsou řešeny minimalisticky, to znamená tak, aby si jejich interiér mohl každý rychle přizpůsobit vlastnímu stylu.

proskil.cz_rezidencehadovita_cz_02

Mají bílé stěny a dveře, podlahu s dubovým dekorem a koupelnu v jemných neutrálních tónech. O nové byty Praha 4 je velký zájem, první dům je již zcela vyprodán, zájemci by proto neměli příliš dlouho čekat a v případě zájmu co nejdříve kontaktovat Metrostav Development a.s. Díky spolupráci s Hyposervis Consulting a.s. je možné zařídit i výhodné financování bydlení hypotečním úvěrem.

Čtěte dále: