Sprejeři si nevybírají, pomalují vše, co jim přijde po ruku. Pokud se cílem jejich řádění stala také fasáda vašeho domu, nezoufejte. Přijměte fakt, že se budete muset postarat o nápravu a pusťte se do práce. Ale jak se graffiti zbavit? Vlastními silami to pravděpodobně nezvládnete. Budete se muset obrátit na někoho, kdo se čištěním povrchů zabývá profesionálně.

Graffiti představuje velký problém pro města i jednotlivce. Ačkoliv v poslední dekádě sprejerů ubylo, graffiti scéna má stále početnou základnu. Skutečnost, že se do hledáčku vandala dostal právě váš majetek, tak není nijak překvapivá. Stát se to může každému.

Proč je čištění graffiti tak náročné?

Možná vás napadlo, že se do odstranění graffiti pustíte sami. Ostatně proč někomu platit nemalou částku za to, co můžete udělat v průběhu volna? Třeba proto, že čištění barvy ze spreje není jednoduchá záležitost. Prostupuje do struktury povrchu a nelze odstranit jinak než pomocí speciálních čisticích prostředků. Ty musí odpovídat složení barvy – jinak hrozí, že efekt čištění nebude nijak valný. V horším případě se graffiti pouze rozmaže.

Nestačí ani pouhé přemalování fasádní barvou. Ta graffiti nepřekryje.

Odborníci vědí, jak na to

Pro kvalifikované profesionály je čištění povrchů od graffiti každodenní náplní práce. Bezpečně vědí, jaké čisticí prostředky použít, a navíc mají k dispozici moderní techniku, se kterou je proces odstranění nečistot ještě jednodušší.

Po důkladném vyčištění fasády vám nabídnou ochranu. Samozřejmě nikoliv fyzickou ostrahu objektu, ale speciální antigraffiti nátěr, který vytvoří ochrannou vrstvu – graffiti přes ni neprostoupí do podkladu a bude ho možné snadno a rychle odstranit.

Chcete se o čištění a prevenci před graffiti dozvědět více? Všechny potřebné informace najdete na www.ars.cz.

Čtěte dále: