Každý majitel nemovitosti by měl mít sjednáno pojištění bydlení. Jenže statistiky ukazují, že až 30 % českých domácností není pojištěno vůbec a mezi pojištěnými je velké procento těch, co mají špatně nastavenou smlouvu.

Majetkové je volbou č. 1

Lidé při sjednávání pojištění pro bydlení tápou. Výsledkem je sjednání nevyhovující pojistky. Každý si může vybrat hned z 3 typů: pojištění nemovitosti (vztahuje se na nemovitost, přilehlé stavební součásti i na zahradní rostlinné kultury, ploty a anténní systémy), pojištění domácnosti, které kryje škody na movitých věcech, jako jsou spotřebiče, nábytek, peníze aj. (více se o něm dozvíte tady). Třetím druhem je majetkové pojištění. Lidé ho volí nejčastěji, protože kryje škody na movitých i nemovitých věcech.

Jednoduchost vítězí

Jako TOP produkt bylo v hodnocení klientů na nezávislých finančních serverech označeno majetkové pojištění Bezpečný domov PLUS od Ergo pojišťovny. Má odlišné podmínky, je možné ho sjednat i pro rekreační objekty, což doposud nebylo možné. Klienti navíc k pojistce dostanou pojištění odpovědnosti s limity až 10 000 000 Kč. Tato pojistka vás kryje pro případ, že někomu cizímu způsobíte škodu na zdraví, majetku nebo finanční.

Během několika minut

Cena se odvíjí od velikosti obytné plochy, výše pojistné sumy (hodnota nemovitosti a majetku) a také od oblasti, kde se dům nachází. Nejvíce platí obyvatelé hlavního města. Pojištění Bezpečný domov se sjednává online na webu pojišťovny Ergo, je to otázka několika minut. Smlouva je platná od druhého dne a klient si sám volí frekvenci splácení (měsíční, čtvrtletní, půlroční nebo roční). Smlouva se uzavírá na dobu neurčitou, abyste se každý rok nemuseli zdržovat s obnovováním. Jednou za cca 5 let je vhodné smlouvu aktualizovat, zejména když se zvýšila hodnota majetku.

Čtěte dále: