Výstavba vlastního rodinného domu je snem stále většího procenta českých rodin. Klid a soukromí rodinných domů ve městech i v jejich okrajových částech společně s komfortem vlastního bydlení jsou největšími lákadly. Aby rodinné domy ale nabízely ten pravý komfort, musí být především kvalitně postaveny. A k tomu je zapotřebí vybrat zkušenost a kvalitní stavební firmu. Velké procento zákazníků se při stavbě domu obrací na velké developery. To ale nemusí být to nejlepší řešení.

Proč hledat i mezi menšími firmami?

Pro velké developerské společnosti je výstavba rodinných domů pro soukromé vlastníky jen malou položkou v jejich náplni práce. Mnohdy pro společnost nejste ničím jiným, než číslem na objednávce výstavby. Stavba domů je pro rodiny velkým krokem a zaslouží si individuální přístup. Právě menší stavební firmy tento individuální přístup svým zákazníkům nabízí mnohem častěji, než velké developerské společnosti. A přitom nabízí stejně kvalitní stavební a výškové práce. Cena menších firem bývá také levnější.

proskil.cz_GPF-stavebni_cz_01

Hledejte firmu s komplexní nabídkou služeb

Rozhodně byste se ale měli zaměřit na to, co jednotlivé firmy nabízejí za služby. Kvalitní stavební firmy by měly nabízet kompletní sortiment stavebních a řemeslných prací. Firmy by měly disponovat zkušenými dělníky a také kvalitní technologií, která je důležitá zejména pro výkopové práce a také práce výškové. Ideální variantou je, pokud jsou schopny společnosti nabídnout výstavbu domů na klíč. Už to o firmě dokazuje, že má potřebné schopnosti a zkušenosti pro zvládání všech činností.

 proskil.cz_GPF-stavebni_cz_02

I některé nadstandardní služby

Pokud najdete opravdu kvalitní stavební společnost, může vám nabídnout i některé nadstandardní služby. Mezi takové služby se řadí automatický odvoz suti ze stavby nebo možnost realizací zahrad a úprav pozemků. Dále také odborné poradenství při výstavbě a rekonstrukci. Vy firmě sdělíte své požadavky na provedení bydlení, specialisté tyto požadavky zpracují a předloží vám návrh řešení. K těmto činnostem je ale zapotřebí vysoce kvalifikovaný personál. Oblast stavebnictví se již dlouhodobě potýká s nedostatečnou kvalifikovaností dělníků. Více o tomto tématu se dozvíte v tomto článku.

Čtěte dále: