Lokalita horního Žižkova poblíž parku Židovské pece nebyla dlouho místem, které by někdo označil za atraktivní. Staré nepoužívané budovy a nepěstěný porost už jsou ale pryč a místo nich vznikne nový bytový komplex, který bude mít rozhodně co nabídnout. Kombinace klidného prostředí, moderních prosluněných bytů s předzahrádkami a lodžiemi s dobrou občanskou vybaveností učiní z této lokality žádané místo k životu.

Součástí bude i 5 komerčních prostor

Členité a asymetrické domy budou mít maximálně 12 pater a budou efektivně korespondovat se zdejším prostředím plným zeleně. Nebude se jednat o klasický panelákový blok, ale o domy s různými zákoutím nabízejícími prostor jak bytovým, tak komerčním prostorám. Projekt Na Vackově počítá s celkem 342 byty a ateliéry, k tomu přibude celkem 5 komerčních prostor.

proskil.cz_byty_navackove_cz_01

Co se týče rozlohy bytů, ta se bude pohybovat od 36 m2 do 133 m2, takže bude rozhodně z čeho vybírat. Autorské studio MS Architekti se soustředilo hlavně na to, aby byl prostor bytů využit na maximum a aby v nich bylo co nejvíce přirozeného světla.

Součástí budou také balkony, lodžie, v přízemí pak předzahrádky a pro byty větší než 1+kk budou k dispozici i sklepní kóje. Mezi jednotlivými budovami budou k dispozici prostorná zákoutí sloužící k odpočinku a relaxaci.

proskil.cz_byty_navackove_cz_02

První byty budou k nastěhování v polovině roku 2021

Lokalita nákladového nádraží Praha-Žižkov se díky projektu stane opravdu vyhledávaným místem pro život, protože nabízí spoustu kulturního i sportovního vyžití. V blízkosti je například park Židovské pece nebo park Parukářka, kousek je to i na cyklostezku Na kralupské stezce nebo na koupaliště Na Pražačce.

Byty na prodej v Praze 3 budou k nastěhování už v polovině roku 2021, respektive první blok se 160 byty. Z horního Žižkova se postupně stane opravdu lukrativní, ale zároveň klidná čtvrť, která bude vhodným místem i pro rodiny s dětmi. Dostupnost do centra je díky dvěma blízkým zastávkám autobusu bezproblémová, jsou zde také obchody s potravinami, restaurace i kino.

Čtěte dále: