V dnešní době se čím dál tím větší procento populace potýká s nedostatkem peněz. Ceny všeho kolem nás rapidně stoupají, a proto se stává mnohem složitějším úkolem zaplatit všechny výlohy potřebné k životu z peněz z jednoho zaměstnání. Většina lidí se posléze uchyluje k hledání brigád, které jim vzniklou finanční trhlinu sice zacelí, jenže na druhou stranu seberou až příliš volného času.

Vlastníte byt, který momentálně nikdo nevyužívá? Pokud ano, tak právě to by se mohlo stát vaším vedlejším zdrojem peněz, který by vás o volný čas ani síly nepřipravil. A právě v tomto článku se dozvíte, jak z volného bytu vytěžit co nejvíc peněz.

Jaké máte možnosti?

Prodej bytu by měl být tou poslední možností, ke které se uchýlíte pouze v případě, že máte s utrženými penězi nějaké plány (například investice do bydlení vlastního).

proskil.cz_letmeinn_cz_01

Pokud by ovšem měly jen nečinně ležet na bankovních účtech, určitě si prodej rozmyslete. Peníze totiž postupem času ztrácejí svou hodnotu právě kvůli tomu, že se všechno kolem nás zdražuje. Za pár let by vám tak na vybudování vlastní domácnost nemusely stačit.

Pronájem je mnohem lepší variantou, i tady se ovšem můžete spálit. Pronájem se dá rozdělit do dvou základních skupin – dlouhodobý a krátkodobý. Dlouhodobý je sice mnohem častěji k vidění, ale přináší celou řadu rizik. Nájemník vám totiž může po několika měsících byt předat v naprosto zdevastovaném stavu a peníze na opravu z něj nikdy nedostanete. Pak se může stát, že výše utržených peněz z nájmu ani zdaleka nepokryje investici následující.

Krátkodobý pronájem je podstatně výhodnější. V podstatě spočívá v tom, že svou bytovou jednotku vložíte do rukou správy Airbnb, což je společnost, která za vás zvládne veškeré činnosti spojené s klienty a také údržbou bytu. Samozřejmě si za to účtuje poplatek, který ale ve výsledku ani zdaleka není srovnatelný s příjmy, které tímto způsobem získáte.

Real estate agent showing new apartment property to client

Kolik peněz si správa Airbnb účtuje?

Cena správy krátkodobého pronájmu se odvíjí podle toho, o jak rozšířené služby vlastně stojíte. Někdo se chce zbavit veškerých povinností, takže cena správy bude o něco dražší. Cena za správu Airbnb se může snížit tím, že některé činnosti se rozhodnete vykonávat svépomocí. Záleží zkrátka jen na vás a na vašich časových možnostech. Zbytek už je otázkou jednání. Určitě každopádně navštivte oficiální stránky této společnosti, třeba zrovna vy o jejich služby budete stát.

Čtěte dále: