Pokud se v oblasti realit něco výrazně změnilo, tak jsou to požadavky klientů právě na novostavby. V tomto ohledu totiž začínají řadu klientů zajímat hlavně finance, a to s ohledem na provoz daného domu. A tak se nízkoenergetické bydlení stalo velmi vyhledávanou alternativou k běžným domům. Aspekt nízké energetické náročnosti v tomto ohledu splňují třeba i viladomy Dolní Počernice, které jsou jasnou ukázkou toho, že i developeři se tímto trendem nechávají inspirovat, a tak se snaží svým klientům vyjít maximálně vstříc.

Dolni_pocernice_1

Zajímavý koncept bydlení

A pokud bychom se na koncept tohoto bydlení podívali blíže, zjistíme, že se vlastně nejedná o rodinný dům jako takový, ale o dům bytový, který však taktéž splňuje nízkoenergetické standardy. Ty jsou dnes velmi dobrou cestou k tomu, jak z hlediska měsíčního provozu ušetřit nemalé náklady, čímž se investice do nového bydlení tohoto typu může stát velmi dobrou volbou. Například právě zmiňované nové byty Dolní Počernice se chlubí tím, že vytápění je zde až o 60% levnější, než u běžných možností. A je to samozřejmě právě vytápění, které je tou nejvýraznější položkou u každého bytu, ale samozřejmě také domu. Je tak dobré tomuto směru věnovat pozornost.

Jednoduché označování energetické náročnosti

A stejně, jako to známe především u spotřebičů, můžeme poznat energetickou náročnosti i u budov. I ty jsou totiž zařazeny podle svých vlastností do jednotlivých skupin, kdy tou nejlepší je ta s označením A, a tou nejhorší naopak skupina G, která znamená nejvyšší výdaje. A především novostavby v Praze se v poslední době orientují nejenom na komfort a vzhled, ale právě i na toto hledisko, protože je u mnohých zájemců velmi důležitým aspektem, podle kterého se rozhodují. Investice do bydlení je totiž důležitým krokem, a tak je dokonalý výběr určitě důležitý pro každého.

Čtěte dále: