Pryč je doba, kdy jediné osvětlení v domácnostech tvořila pouze běžná žárovka. A ačkoliv stále probíhá snaha o prosazení především úsporných zářivek, existuje mnohem zajímavější prvek, a to LED osvětlení. To si den ode dne získává na stále větší oblibě, a to hlavně pro své vlastnosti, kterými jsou malá velikost, nízká spotřeba, dlouhá životnost a samozřejmě skvělý výkon.

ledosvetleni

Pro běžné osvětlení, nebo jako dekorační prvek

Variabilita LED diod je skutečně obrovská. Mohou posloužit jak pro běžné osvětlení našich interiérů, tak i jako dekorační prvky. Tou nejlepší možností právě pro oblast dekorace jsou takzvané LED pásky, které se dají umístit například k zadním hranám nábytku, a tak ho příjemně osvětlují. Stejně tak se dají tyto pásy umístit třeba do sádrokartonových profilů, kdy po rozsvícení začnou vytvářet nádherný vizuální prvek našeho bytu. Navíc řada diodových světel nijak výrazně nezatěžuje náš zrak, a tak mohou vytvářet i příjemné mírné osvětlení.

Využijte barvy

Výhodou LED diod však nejsou pouze již zmíněné vlastnosti, ale také možnosti barev. V tomto případě se konkrétně jedná o RGB LED diody, které dokážou v průběhu svícení pozvolna měnit své barevné odstíny. Samozřejmě ocenit lze i stoprocentně praktický význam, jelikož běžné bílé diody mohou skvěle posloužit jako dodatečné osvětlení třeba na naší kuchyňské lince. Zde opět může přijít na řadu zmíněný diodový pás, který tak dokáže osvětlit celou naši pracovní plochu, a to dostatečným množstvím světla.

Na schodiště, ale i do skříní

Z hlediska praktičnosti však mohou LED diody najít své místo třeba i v šatních skříních, kde se po jejich otevření sami rozsvítí, a vy tak perfektně uvidíte na své svršky. Stejně praktické může být i osazení pásů na schodištích, kdy nám umožní bezpečně dojít do druhého patra, třeba do naší ložnice. Tyto možnosti v sobě skrývá dnes již častá součást nejenom moderních domů a bytů.

Čtěte dále: