Rekonstrukce bytu či rodinného domu se uskutečňuje většinou ze dvou důvodů.Prvním je důvod praktický,prostory už nesplňují svůj účel,nevyhovují už technickým parametrům apod. Druhým důvodem je důvod estetický,kdy prostory jsou již opotřebované a nemoderní a jejich majitel potřebuje proto prostory změnit.

Pro kvalitní rekonstrukci rodinného domu či pro rekonstrukci bytu je základem úspěchu mít kvalitní návrh.Je dobré mít přesnou představu o tom, čeho chceme rekonstrukcí dosáhnout.

interier

Tuto představu je nejlepší přenést na bytového architekta, který zpracuje návrh rekonstrukce,a také může dohlédnout na kvalitní realizaci.Nejčastějším předmětem změn bývá u rekonskrukcí panelových bytů bourání starých umakartových jader a realizace nových koupelen, bourání příček mezi obývacím pokojem a kuchyní za účelem vytvoření propojeného obytného prostoru s kuchyňským koutem.

S rekonstrukcí domu nebo bytu je často také  řešeno nové dispoziční schéma, které by více vyhovovalo a řešilo všechny požadavky klienta. Architekt pomůže všechny představy o moderním bydlení zakomponovat do nového dispozičního řešení bytu či rodinného domu, jehož součástí je i stavební půdorys s vyznačenými bouranými a novými konstrukcemi. Architekt se vždy snaží využít každý prostor,tak aby vždy bylo dost místa pro úložné prostory a vestavěné skříně. Všechny prostory se při rekonstrukci bytu využijí daleko efektivněji.

Čtěte dále: