Máte už dost vysokých částek, které platíte za ohřev teplé vody? V rámci snížení nákladů existuje několik způsobů, jak vodu ohřívat mnohem úsporněji. V podstatě stačí, když si pořídíte bojler s tepelným čerpadlem. V následujících řádcích vám prozradíme všechny podstatné informace, které byste měli o tomto moderním systému vědět.

Bojler s tepelným čerpadlem představuje ideální řešení pro rodinné domy a byty, ale také hotely či penziony. Je-li umístěn ve sklepě, stará se o průběžné vysoušení prostředí, což leckdy není od věci. A při provozování na akumulační nebo přímotopnou sazbu ušetří i více než 60 % běžných výdajů za ohřev vody. Vtip je v tom, že bojler využívá energii získanou z okolního vzduchu.

V praxi tak vyjde ohřev cca 200 litrů teplé vody na méně než 5 Kč za den (cca 10 kWh energie). Nejde však jen o úsporu, ale i několik dalších výhody, proč sáhnout právě po tomto řešení.

proskil_cz_sunline-agida_cz_01

Neexistuje levnější řešení?

Můžete namítnout, že ohřev vody může být ještě levnější. Stačí si nainstalovat solární kolektory a budete to mít téměř zadarmo. To jistě, nicméně kolektory jsou závislé na počasí a mimo to vyžadují vysokou vstupní investici. Bojlery jsou výrazně levnější a za určitých podmínek na ně lze dostat dotaci jako na tepelné čerpadlo. Levný tarif je pak samozřejmostí.

Bojlery s tepelným čerpadlem často nachází využití v půdních bytech a vestavbách. Bývají součástí kotelny a zvyšují životnost centrálního tepelného čerpadla, které primárně slouží k vytápění. Díky dvěma čerpadlům jsou celkové náklady nižší a prodlouží se i jejich životnost.

proskil_cz_sunline-agida_cz_02

Špičkové bojlery s tepelným čerpadlem „made in CZ“

Rozhodnete-li se pro bojler s tepelným čerpadlem, pravděpodobně se obejdete bez odborné pomoci při instalaci. Moderní zařízení jednoduše připojíte do elektrické sítě a napojíte na studenou a teplou vodu. K mání je široké spektrum modelů s různým objemem – s výběrem vhodného bojleru vám rádi poradí specialisté z české firmy AGIDA s.r.o.

Zařízení značky SUNLINE disponují vynikajícími vlastnostmi a to samé platí i o ostatním sortimentu z oboru tepelné techniky. V nabídce najdete i odvlhčovače do bytu, infrazářiče, bazénová tepelná čerpadla a další.

Čtěte dále: