Kov dnes neodmyslitelně patří do našich domácností. V některých případech ho využíváme pouze jako různé estetické doplňky, v jiných případech využíváme kovové prvky jako součásti interiéru, nebo i konstrukcí. Samozřejmě často jsou na ně kladeny větší nároky co do životnosti, kvality a také odolnosti. S tím souvisí také nutná povrchová úprava, kterou by měly kovové prvky mít. Naprostým základem je takzvané tryskání, které bývá první fází například před pokovováním, popřípadě před nátěrem, který je na daný prvek využíván. Dojde tak k nezbytné úpravě, takzvanému vyčištění povrchu daného kovového výrobku.

tryskani_01

Potřebujete se zbavit rzi nebo nečistot?

S touto povrchovou úpravou ale souvisí i další, která má za cíl nejenom výše uvedené úpravy, které bývají aplikovány jako první fáze při úpravě kovů. Nyní máme na mysli takzvané pískování kovu, které je možné využít například pro odstranění koroze, případně i nečistot. To vše díky unikátní směsi, která obsahuje velmi jemné částice, které dokážou veškeré nečistoty nebo částečky rzi z daného kovu dokonale odstranit. Dnes je tento postup využíván nejenom v průmyslu, ale i u rodinných domů, nebo třeba v zahradách na mnoha konstrukcích, kde je kov hlavním stavebním prvkem.

tryskovani

Ideální nejenom na kov, ale i zdivo, nebo dřevo

Výše uvedený postup ale není nutné využívat pouze v souvislosti s ocelovými nebo jinými kovovými konstrukcemi a výrobky. Pokud je pískování v něčem také velmi využívané, tak je to určitě v oblasti čištění fasád, jelikož tato metoda je mnohem efektivnější, než běžná wapka, která využívá pouze proud vody jako takový. Díky tomu si tak můžete objednat a využít třeba i kompletní vyčištění fasády vašeho domu. Podobně tomu ale může být v případě, že máte objekt postavený ze dřeva. I na něm se může podepsat zub času, a tato metoda taktéž pomůže tomu, aby vše vypadalo opět jako nové.

Čtěte dále: