Každý zábava jednou končí, a jakmile nastane konec léta, je třeba utnout i naše radovánky v bazénu (např. u zapuštěného plastového bazénu). Ten samozřejmě musíme i připravit na to, aby bez problémů přečkal zimu. A ačkoliv se to může zdát složité, jednotlivé kroky nejsou nic nezvládnutelného.

bazen

Základem je vyčištění bazénu

Tím prvním krokem by měl být důraz na čistotu, a to nejenom vody samotné, ale i bazénových stěn. Důležité je pustit se do tohoto kroku ve chvíli, kdy bude mít voda teplotu 10 – 15 stupňů Celsia, čímž eliminujeme případné množení dalších bakterií. Dno vyčistíme ideálně vysavačem, a samotné stěny nejlépe kombinací obyčejné houbičky a vody, či specializovaného přípravku. Taktéž odstraníme případné nečistoty z vodní hladiny, a můžeme se pustit do dalšího kroku.

Bazénovou chemií upravte hodnoty chloru a pH

Následujícím krokem je aplikace bazénové chemie, aby hodnoty pH i chloru byly v požadovaných mezích. Následně zapněte filtraci, která tak vodu dostatečně promíchá. Je-li vše hotovo, filtraci můžeme odpojit, vypustit z ní vodu a případně uložit. Samozřejmě s tím souvisí i hladina vody, kterou bychom měli odpustit tak, aby byla pod samotnými otvory, kterými filtrace vhání vodu zpět do bazénu. Samozřejmě pokud používáme i solární ohřev vody v bazénu, vypustíme vodu i z něho, jelikož mrazy by ho mohli výrazně poškodit.

Vše je připraveno na aplikaci zazimovacího přípravku

Ačkoliv tento krok mnoho lidí podceňuje, je určitě vhodné aplikovat do vody i speciální zazimovací přípravek. Vzhledem k ceně, která se pohybuje okolo dvousetkorunové investice, se nejedná o velký výdaj. Navíc přípravek eliminuje případné množení řas a jiných látek. V dalším kroku je nutné umístění takzvaných dilatačních plováků. Ty mohou nahradit PET lahve, které budou z části ponořeny ve vodě. Toto je nutné, abychom eliminovali případné poškození stěn při rozpínavosti ledu. Následně již stačí bazén dostatečně přikrýt plachtou, a máme kompletně hotovo.

Čtěte dále: