Dnešní trh s podlahami nabízí obrovské množství variant, které lze využít. Zatímco ve výrobních halách budou vždy vést takzvané anhydritové lité podlahy, ve vašem domově byste přece jenom měli jít cestou, která je lehce spojená s přírodou. A tuto variantu vám mohou nabídnout laminátové podlahy. A proč zrovna ony? Jelikož kombinují dvě vyhledávané vlastnosti, a to nízká cena a dokonalý vzhled. Výrobní postupy dnes umožní zhotovit desítky různých dekorů, ale jejich vzhled je téměř k nerozeznání od skutečných přírodních materiálů. A i díky tomu dokážou dokonale vytlačit klasické dřevo

Podlahy

Myslete i na praktičnost

Nejenom cena a vzhled by měla hrát hlavní roli při výběru. Co je totiž nezbytně důležité, to je i praktičnost, ve kterém zase vedou plovoucí podlahy, ideálně však vyrobené právě z laminátu. Pokud si opět dovolíme porovnání s běžným dřevem, tak je to technologie pokládky, která této variantě hraje do karet.

Nejenom, že lze danou podlahu položit i svépomocí, ale systém dokonale přesných a pasujících zámků umožní podlahu i rozebrat. Poté si tuto výhodu stačí spojit s případným poškozením, a vyjde vám, že se není čeho obávat. Ať už se stane cokoliv, konkrétní místo lze snadno rozebrat a nahradit novou částí. A to je něco, co u podlahy dřevěné docílíme velice těžko.

Ani údržby daných typů podlah se není třeba bát

Dalším aspektem výběru toho, jaké podlahy vlastně zvolíme, je také celková údržba. Je jasné, že i v tomto směru rozhodně neuděláte chybu. Zde vynikají plovoucí podlahy z materiálů, jako může být například vinyl, který mimo jiné i taktéž dokonale vypadá. Nijak však nezaostává ani již zmiňovaný laminát. Obecně stačí základní a běžný úklid, který je třeba doplnit speciálními přípravky na úpravu povrchu, spojenou s impregnací, nebo leštěním.

Z toho všeho jasně plyne, že typy podlah, a to jak laminátové, tak i plovoucí v jakýchkoliv variantách jsou skvělou volbou. A kde je sehnat? Ideálně formou poptávky na webu NejlepsiPoptavka.cz, kterou si můžete ihned zadat.

Čtěte dále: