Centrálním místem každého domu nebo bytu je jistě obývací pokoj. A centrálním bodem každého obýváku je jistě i vaše sedačka.  Ta by dnes neměla být pouze moderního vzhledu, ale měla by být také praktická a měla by vyhovovat náročnosti použití. Pojďme se tedy podívat, jaké sedací soupravy můžeme v tomto směru vybrat. V první řadě je třeba zdůraznit, že bychom se neměli bát rozměrnějších sestav, jelikož díky nim získáme dostatek prostoru pro každého.

sedacka

I volba materiálu je důležitá

Dalším kritériem výběru by měl být také materiál. Ten samozřejmě volíme nejenom podle našich preferencí a celkové pohodlnosti, ale i podle dalších vlastností. Nejčastěji jsou v nabídce sedačky kožené a látkové. První varianta samozřejmě vypadá často luxusněji, a je snadnější především na lokální údržbu. Zvláště, pokud se jedná o hladkou kůži, kdy můžeme případnou nečistotu ihned setřít a místo snadno vyčistit.

Oproti tomu látkové sedačky nemusí nabízet takový komfort sezení, ale bývají často mnohem výhodnější z hlediska celkové údržby. Dnešní látková sedačka se totiž skládá z potahů, které jsou odnímatelné. Ty následně stačí vyprat či odnést do čistírny, a sedačka je rázem opět jako nová. Dalším plusem pro tuto možnost jsou samozřejmě také o něco nižší ceny.

Změřte se na kvalitu a tvar

Posledním kritériem výběru by rozhodně měla být kvalita, a to všech použitých materiálů. V tomto směru je určitě dobrou volbou vsadit na sedačky z Itálie. Tato země je nejenom kolébkou designu, ale v této oblasti zboží skutečně vyniká, a tak jsou italské sedačky aktuálně považovány za nejlepší na trhu. A máme-li i v tomto směru jasno, už vybíráme pouze onen tvar. Oblíbenou volbou jsou dnes rohové sedací soupravy, jelikož nabídnou perfektní využití místa v rozích místností, které jinak často bývají nevyužité. Navíc roh místnosti má výhodu, že se jedná o místo, ze kterého můžete pohodlně mapovat celou místnost, a tak vám nikdy nic neunikne.

Čtěte dále: