Ať už jste mladý pár, který hledá první společné bydlení, nebo rozrůstající se rodina, hledající něco většího, nebo starší generace hledající příjemný domek na venkově, máte jedno společné. Jste odkázáni na aktuální nabídku nemovitostí, ze které vybíráte.

Pronájem bez realitky je vždy výhodnější

Samozřejmě tato nabídka je rozdělena do dvou hlavních skupin, a to od přímých majitelů, a následně od realitních kanceláří. A pokud hledáte například pronájem bytu bez provize, je jasné, že byste se měli orientovat výhradně na první skupinu. Totéž platí v případě, že hledáte byty k pronájmu, ale i pokud uvažujete o případné koupi.

Prodej domů bez realitky

Prodej domů bez realitky vám ušetří případnou provizi

Dnes jsou provize realitních kanceláří poměrně vysoké, a obecně při nájemném činí 1 – 2 měsíční nájmy. Při samotné koupi, tedy pokud máte v hledáčku třeba byty na prodej, může činit i několik desítek tisíc korun. A to jsou peníze, které můžete ušetřit. A to ať už se orientujete na zmíněné reality, ale vybíráte třeba i chaty vhodné pro rekreaci.

Proč hledat podnájem bez realitky a kauce?

Další výhodou cesty bez realitní kanceláře je to, že jednáte přímo s majitelem konkrétního objektu. Nejste tak vystaveni neustálým diskusím s prostředníkem, kterým je v mnoha případech neznalý a velmi amatérsky působící realitní makléř, kterému jde hlavně o provizi.  Pokud jde totiž třeba o prodej nemovitostí, je nezbytné, aby informace byly vždy co nejpřesnější a to od těch, kterým nemovitost patří.

Prodej bytů bez realitky nabízejí sami majitelé. Stejně tak nabídnou i pronájmy

Naštěstí dnes se do kůže zájemců dokážou vcítit i sami majitelé, a tak mnohem častěji nabídky od realitek odmítají. Například byty k pronájmu v Praze jsou dnes v nabídce převážně od soukromých osob. Samozřejmě často záleží také na tom, kde je vyhledáváte. Dnes už nejsou problém ani specializované portály, které se zaměřují výhradně na soukromé nabídky, a tak je jasné, že zmíněná Praha je v tomto ohledu na nabídky nejbohatší. Totéž ale platí i v případě, kdy hledáte i domy na prodej bez realitky. I jejich nabídka je v tomto směru široká.

Vybírejte nejenom na webu bezrealitky

Jak jsme již nastínili, s tím, kdo byt inzeruje, souvisí také to, na jakých portálech ho vlastně vyhledáváte. Obecnou radou tedy je jít především tam, kde je k dispozici výhradně soukromá inzerce realit. Počet takových serverů, kde se byty bez realitky nabízejí, se dnes blíží ke stovce, a tak je skutečně z čeho vybírat. Samozřejmě využít je můžete i z druhé strany, a to jako majitel bytu. I pro vás je jistě lepší, prodat nebo pronajmout svou nemovitost napřímo, bez předražených služeb mnoha realitních makléřů.

Čtěte dále: