Také jste toužili po rodinném domě i proto, aby bylo součástí vaší rodiny i větší plemeno psa? Potom byste neměli zapomenout na několik nezbytností, které s jeho chovem souvisí. Základem by samozřejmě měla být dostatečně prostorná bouda a kvalitní pelíšek. Jakmile je toto splněno, je třeba myslet i na to, aby vám váš pes neutekl. A jak toho docílit? Kvalitním oplocením, ale stejně tak uvázáním. V tomto směru jsou nezbytností obojky pro psy, které jsou ideální volbou, jak udržet psa na svém místě, tedy v určitém dosahu právě jeho boudy. Díky tomu tak není třeba mít obavy, že se vzdálí mimo dosah vaší zahrady.

Ideální i v případě procházek

Je jasné, že pes by měl mít také svou volnost, a možnost se dokonale proběhnout. Samozřejmě to je možné mu dopřát na otevřených prostranstvích, jako polích nebo loukách. Než ale na jednu z nich dojdete, je obojek a vodítko také nezbytností, a to proto, abyste ho chránili před různými nástrahami, ale stejně tak abyste neměli obavu, že někomu může způsobit případné zranění, nebo škodu. A to nikoliv pouze úmyslně.

pes

Ideální volba jako spolehlivý hlídač

Pes ale nutně nemusí být pouze domácím mazlíčkem, jelikož může být také spolehlivým hlídačem vašeho domu a dalšího majetku. Kdykoliv vás tak upozorní, pokud se na váš pozemek, nebo k němu bude blížit jakákoliv cizí osoba. V tomto směru je určitě dobrou volbou svítící obojek. I v dokonale černé tmě tak velmi rychle identifikujete ono místo, kde se vás pes nachází a štěká, a kde tedy logicky není něco v pořádku. Je-li to jenom planý poplach, můžete ho zklidnit a poslat ho zpět na své místo. V opačném případě se ale můžete zařídit podle toho, o jaký problém se jedná, a zda je skutečně váš majetek jakkoliv ohrožen.

A i v tomto směru platí, že svítící obojky mohou být dokonalou volbou v případě procházek, které se protáhnou až do soumraku, kdy minutu po minutě klesá viditelnost. Za všech okolností tak budete vědět, kde se právě váš čtyřnohý mazlíček nachází, a kde ho máte čekat. Totéž platí, zvolíte-li reflexní obojky, které taktéž přispívají k lepší viditelnosti vašeho psa.

Kvalitní obojek ochrání psa i před parazity

A pokud o psech chovaných doma, ale i na vaší zahradě mluvíme, potom byste neměli zapomínat na jejich zdraví. Kvalitní zdravotní péče by měla být naprostou samozřejmostí, a totéž platí i o případné prevenci. A pokud je něco, co může přinášet rizika nejenom psovi, ale také celé rodině, tak to jsou například klíšťata. Na ty může být váš pejsek také poměrně náchylný, a není výjimkou, že se poté při kontaktu přenesou i na vás. Dobrou ochranou je obojek proti klíšťatům, díky kterému se s pejskem nemusíte bát vyrazit třeba na louku, nebo do lesa, kde je riziko klíšťat nejvyšší. Bude dokonale ochráněn, a tím bude dokonale ochráněna i naše samotná rodina.

Dnes navíc nejsou psí obojky proti klíšťatům nijak drahou záležitostí, a tak se rozhodně nemusíte obávat vysokých výdajů, které by byly spojeny s tím, že máte vlastního psa. Navíc pokud máte děti, může být právě pes jejich dokonalým společníkem, na kterého takřka nedají dopustit.

Pes by se měl cítit příjemně

A stejně jako se chcete ve vašem domě cítit příjemně vy, měl by se tak cítit i váš pes, a proto myslete i na jeho pohodlí, ale i celkovou kvalitu jeho života. A to i z hlediska zmiňovaných obojků, jelikož ty je nejlépe volit z kvalitních materiálů, s dobrým vypolstrováním, aby nijak netlačili na krku a i vašemu psovi se pohodlně nosily. Poté se nemusíte bát toho, že by byl jakkoliv nespokojený. A s jeho spokojeností jistě souvisí také celková láska, a samozřejmě i bezpečnost s ohledem na jeho chování k vaší samotné rodině včetně vašich dětí.

Čtěte dále: