Tepelná čerpadla jsou v posledních letech velkým hitem. A to nejenom u nízkoenergetických domů, ale jejich využití je dobrou volbou i u standardních nemovitostí. Přednosti jsou totiž jasné, a především v případě, kdy vsadíte na tepelná čerpadla Vaillant. Tento německý výrobce totiž není ve světě vytápění žádným nováčkem, jelikož na trhu působí již celých 140 let. A právě kombinace německé preciznosti a nejmodernějších technologií je zárukou toho, že s ním budete spokojeni i vy.

cerpadlo

Nejúčinnější ve své třídě

Je to především účinnost daných čerpadel, co z nich dělá skutečnou jedničku na trhu. To pro každého majitele logicky znamená možnost výrazně ušetřit náklady nejenom na vytápění, ale také na elektřinu. Pokud totiž tepelné čerpadlo vlastníte, spadá vaše domácnost do výhodnější ceníkové sazby, a tak šetříte ještě více.

Jaké existují typy?

V souvislosti s touto možností je určitě třeba zmínit i varianty, které na našem trhu existují. V daném směru jsou těmi nejvyužívanějšími zcela určitě tepelná čerpadla vzduch-voda. Ta fungují na velmi jednoduchém principu, kde dokážou využít teplo a energii ze vzduchu, tedy z běžného venkovního prostředí. Díky propracovaným technologiím tak dokážou tímto způsobem účinně ohřát vodu v topném systému, a to s minimálními energetickými náklady.

Druhým nejpoužívanějším typem jsou jistě tepelná čerpadla země-voda. Ta samozřejmě pracují na stejných principech, přičemž energii nevyužívají ze vzduchu, nýbrž ze země, tedy ze zemského povrchu.

Vsadit na profesionála se vyplatí

A co tedy pro vlastní instalaci tepelného čerpadla udělat? Ideálně zadat svou poptávku. Díky ní tak budete mít jistotu odborného návrhu a cenové nabídky, která bude vypracována nezávazně a zcela zdarma. A pokud na ni kývnete, můžete se těšit na špičkový systém, jehož kvalitu podtrhuje i pětiletá záruka na tepelné čerpadlo, a desetiletá na použitý kompresor.

Čtěte dále: