Patrové rodinné domy, nebo mezonetové byty. Obojí se pyšní dostatkem prostoru, který propojíme jednoduchým způsobem, a to kvalitním schodištěm. To je dnes nabízeno v celé řadě variant – a to ve variantách dřevěných, ve variantách kovových, nebo v kombinacích obou zmíněných kvalitních materiálů, které mají v oblasti interiéru své místo. A když už schodiště, tak jedině od společnosti SWN. Prvním zmíněným příkladem byly kvalitní dřevěné schody. U nich lze volit mezi četnými variacemi, a to včetně futuristických a moderních vzhledů, které zaručeně dodají do vašeho interiéru i velkou dávku elegance. V případě úzkých prostor přijde vhod i varianta, jakou je točité schodiště, které může být taktéž vyrobeno z tohoto přírodního materiálu.

schody

I kov má své kouzlo, a může mít i svůj styl

Stejně jako dřevo ale mohou vyniknout i materiály kovové. I zde samozřejmě platí, že hlavním kritériem výběru by měly být kvalitativní požadavky. Druhým aspektem je už také zmíněný design. A jak společnost SWN dokazuje, i kovová schodiště najdou uplatnění ve všech moderních interiérech. Stejně tak v exteriérech, jelikož i venkovní schody jsou v mnoha případech součástí návrhů rodinných domů. A to hlavně díky lepší odolnosti vůči povětrnostním podmínkám a počasí jako takovému. Vhod ale přijde i minimální nutnost údržby.

Na co se při výběru zaměřit?

Jste-li aktuálně v situaci, kdy schodiště vybíráte, určitě se vám bude hodit několik rad, na co se při výběru zaměřit. Všechny aspekty by měla splňovat jak dřevěná schodiště, tak samozřejmě i kovové schodiště. Mezi ty hlavní patří:

  • Osvědčené a kvalitní materiály
  • Celková stabilita
  • Dlouhá životnost
  • Bezpečnost při chůzi, doplněná o případné bezpečnostní prvky

Nemůžete se rozhodnout? Zvolte kombinaci

A co je ideální volbou pro toho, kdo se zkrátka nedokáže rozhodnout mezi odolností a lesklým vzhledem kovu, a příjemným nádechem přírodního dřeva? Rozhodně schodiště kombinovaná, které se dnes stávají častými a vyhledávanými prvky hlavně moderních interiérů.

Čtěte dále: