Masiv má své nenapodobitelné výhody, které jistě ocení každý, kdo se pro tento materiál, tedy pro ve svém principu surové dřevo, rozhodně. V tomto pohledu je třeba jistě ještě zmínit, že pokud mluvíme o nábytku z masivu, mohou se používat různé dřeviny, které však dokážou vynikat svou kvalitou. Pojďme se tedy podívat, co vše si lze na našem trhu koupit.

Začněme u obývacích pokojů a ložnic

V těchto pokojí trávíme nejvíce času, a tak se doslova nabízí, začít u nich samotných. Základem samotných ložnic by tak měly být hlavně postele, ale zapomínat bychom neměli ani na noční stolky, které jsou nádhernou, a samozřejmě také praktickou součástí, kterou rozhodně využijeme. Stejně tak ale využijeme i šatní skříně z masivu, bez kterých se kvalitní ložnice jenom těžko obejde. I ty dokážou dodat každé ložnici styl.

nabytek z masivu

Pokud se však přesuneme do obývacích pokojů, i zde je možností více než dost. Především potom v oblasti obývacích stěn, které jsou velmi výraznou součástí, které v pozitivním smyslu zaujmou na první pohled. Ta doplněná o kvalitní konferenční stolek vytvoří základ každého obývacího pokoje.

A co kuchyně a dětský pokoj?

Zapomenout bychom ani neměli na místnost, kde vznikají kvalitní pokrmy, a tou místností je kuchyň, která je ve většině místností spojena s jídelnou. Doslova se tak nabízí robustní jídelní stůl, osazený stejně kvalitními židlemi. V souvislosti se stolem však můžeme mluvit i u dětských pokojů, kam padne dokonale stůl psací. Ten může doplnit samozřejmě již zmiňovaná postel, skříň, nebo komoda z masivu. I sem se však mohou hodin ony zmíněné obývací stěny.

Nezapomeňme na předsíň

A pokud se vydáme do místnosti, která nás po příchodu z práce vždy vítá, i zde může mít masiv své místo, a to v podobě praktického věšáku, nebo botníku. Zkrátka masivní nábytek rozhodně nečítá jenom pár kousků, ale můžeme jím vybavit celý náš byt.

Čtěte dále: