Také ocelové konstrukce potřebují efektivní ochranu před vnějšími vlivy. Aplikace však není tak snadná, jak se na první pohled zdá a nestačí nanést libovolnou barvu jakýmkoliv způsobem. Nátěry ocelových konstrukcí musí odpovídat danému prostředí, povrch se musí předem připravit, natěrač musí disponovat patřičným vybavením a zkušenostmi… Pokud jsou všechny zmíněné veličiny dodrženy, konstrukce získá účinnou a trvanlivou ochranu.

Natěrači musí k nátěru ocelové konstrukce přistupovat svědomitě. Skutečně nestačí, aby ji přetřeli tou nejlevnější barvou – je žádoucí, aby byla použita vhodně zvolená nátěrová hmota (určená na ocelové konstrukce). To samé ovšem platí i pro sádrokartony a jiné povrchy.

proskil.cz_remeslnici_Ekomplex_01

A teď již slíbený postup realizace:

1. Prohlídka ploch, které se budou natírat

2. Vypracování vhodného postupu a naplánování jednotlivých prací

3. Výběr barev a laků, které odpovídají klimatickým podmínkám, druhu konstrukce a způsobu jejího používání.

4. Zajištění dobrého přístupu ke všem místům konstrukce a provedení opatření proti poškození majetku a úrazu osob potřísněním barvou.

5. Odstranění starých nátěrů a rzi, lehké přebroušení ocelové konstrukce

6. Odmaštění podkladu potřebné pro lepší přilnutí nátěru

7. Provedení základního nátěru (v případě potřeby dvou nátěrů)

8. Provedení jednoho nebo dvou krycích nátěrů

9. Úklidové práce (např. demontáž lešení, uvedení okolí konstrukce do původního stavu)

proskil.cz_remeslnici_Ekomplex_02

Jste na to sami? Obraťte se na profesionály!

Zdá se vám nátěr ocelové konstrukce až příliš složitý a časově náročný? I to jsou důvody, proč využít natěračské a malířské práce, které zajišťují kvalifikovaní řemeslníci z cechu EKOMPLEX. V širokém portfoliu služeb najdete také další řemeslnické práce.

Čtěte dále: