I když uklízíte třeba každý den, věřte, že to nestačí. I u vás doma se zejména v hůře přístupných místech hromadí prach, ve kterém si mohou hovět nebezpečné bakterie a roztoči. Pravděpodobně se u vás najdou i „zákoutí“, do kterých se nedostanete vůbec (například prostor za skříněmi apod.) a právě zde se mohou bez povšimnutí vytvořit zdraví nebezpečné plísně a třeba i houby. Právě proto je potřeba jednou za čas provést generální úklid, při kterém se uklidí vše a ne jen místa, která jsou vidět. Že je to namáhavé? Nemusí být! Prozradíme, jak zvládnete i vy perfektní generální úklid s úsměvem a minimem námahy.

Generální úklid je otázkou několika hodin

Při generálním úklidu by měl být dokonale vyčištěn celý interiér – od stropu až po podlahu. Čisticím prostředkům by neměl ujít jediný centimetr. Aby byl generální úklid skutečně efektivní, je třeba si vyhradit dostatek času a současně si pořídit dobré čisticí prostředky a společně s nimi i výkonné stroje, které usnadní například čištění koberců apod. Je potřeba také zvolit správnou strategii (podívejte se na tento článek, kde najdete několik zajímavých tipů, jak efektivně a přitom rychle uklízet).

01-1

Běžně by vám zabral takový úklid i celý víkend. My jsme ale slibovali jen několik hodin a svůj slib dodržíme – pokud se nechcete s úklidem trápit, objednejte si na něj úklidovou firmu.

Stojí jen několik korun za metr

Úklidové firmy dnes nabízí úklidové služby, za velmi výhodné ceny. Například David Plecitý – úklidová firma Praha nabízí generální úklid za cenu od 27Kč/m2. Cena se vždy určuje individuálně poté, co firma navštíví byt či dům. David Plecitý – úklidová firma Praha nabízí kompletní úklid domácností, kanceláří i jiných komerčních prostor. V ceně generálního úklidu je například i čištění koberců, k němuž firma používá špičkové extraktory Karcher a Nilfisk.

 02-1

Na co si dát pozor?

Pokud si objednáte generální úklid u firmy, dopředu se dohodněte, co vše a jakým způsobem bude uklizeno. Po odvedení práce si vše důkladně zkontrolujte, a pokud máte námitky, úklidové služby reklamujte.

Čtěte dále: