Přeplácané stavby plné podivných tvarů, zvláštně posunutých podlaží, a sice designové, ale zcela nepraktické rozvržení místností. To všechno přivádí řadu milovníků architektury v úžas. Zato běžní lidé nad tím jen kroutí hlavami a ptají se, kam zmizeli ti normální architekti. Nezmizeli, pořád tu jsou.

Je pravdou, že řada projektů a staveb je dnes tak podivných, že nad nimi zůstává rozum stát. Leckdo dá hlavně na architekty a chce se chlubit drahým, úžasným domem – a nakonec se pak ptá sám sebe, jak tady vlastně bude bydlet. Ale ne všichni takhle staví. Co tedy udělat pro to, aby dům, park, náměstí nebo byt vypadaly podle vašich představ? Poradíme vám pár jednoduchých kroků, jak se nespálit a přitom mít krásnou a funkční stavbu.

atelier

Dobrý výběr

Prvním krokem je dobře si promyslet, co vlastně chcete, co očekáváte a jak by stavba snů měla vypadat. Máte? Pak je třeba najít vhodný ateliér, který vám vyjde vstříc, nebude hned měnit všechny vaše představy a naopak se jim bude snažit vyhovět. Mezi ty, které si řada klientů chválí a má na kontě mnoho jednoduchých návrhů, racionálních řešení a klade důraz hlavně na dlouhodobé využívání a fungování, patří Ateliér 322, který nabízí spoustu služeb.

Postará se o vše

Každý architekt se snaží hlavně vyhovět přání klienta, poradit mu co nejlepší řešení a udělat stavbu přesně podle jeho představ. A je jedno kde, kdy a kolik peněz do ní chce dát. Stejné je to i v případě tvorby projektů. Shromažďování podkladů, vizualizace, vypracování dokumentace pro územní rozhodnutí i pro správný výběr dodavatelů. To vše začne zařizovat dobrý projektant, který pak vše předá dalším kompetentním osobám v Ateliéru 322. A je úplně jedno, kde klient bydlí – ateliér působí po celé republice a vyjde vstříc všem. A stavba brzy stojí, aniž byste si museli s čímkoliv dělat starosti. A vypadá vkusně a elegantně.

Čtěte dále: