Doba adventu každoročně jasně říká, že se nezadržitelně blíží Vánoce. Toto období je samozřejmě spjato také s tradicemi, kdy dáváme na stůl adventní věnec se svíčkami a každou neděli jednu z nich zapálíme. Samozřejmě prvním nezbytným krokem je daný věnec mít. V tomto ohledu není problém si ho vyrobit, jelikož inspirace existuje všude více než dost.

Hledáte tipy, jak si udělat adventní věnec?

Pojďme se podívat na několik možností, jak může tradiční, ale i netradiční věnec vypadat. Základem je samozřejmě jehličí, ale i různé sušené ovoce nebo slámová dekorace. Výjimkou ale nemusí být třeba věnec perníkový. Ten si stačí snadno upéct, a to standardně z perníku, tedy právě z tohoto typu těsta. Zapomenout by se nemělo ani na různé další doplňky tohoto věnce, jako hvězdičky, zvonečky a vše, co s obdobím před Vánoci souvisí.

adventni-venec

Adventní věnce a svícny jdou dohromady

Máte-li základ věnce hotový, nezapomínejte ani na důležité čtyři svíčky, které budete každou neděli zapalovat. Zvolit tak můžete standardní, ale stejně tak třeba netradiční svíčky vonné, nebo vyrobené ze včelího vosku s příměsí medu. Bohatý výběr velikostí, tvarů nebo barev je zárukou toho, že budou ladit, ať už máte věnec jakýkoliv.

Jednou z tradic je i adventní věnec na dveře

Nemusí to být nutně váš stůl, kam vyrobený věnec položíte. Stejně vhodné je ozdobit také vaše hlavní, vchodové dveře. I výroba takového věnce není nijak složitá a nijak se neodlišuje od předchozí varianty. Dbejte pouze na to, aby nebyl příliš těžký a na dveřích dobře držel. Nabízí se tak varianta moderní, a to výroba z odličovacích tamponů. Ideální pro každého, kdo nechce jít cestou tradiční zelené, ale chce vsadit na bílou variantu.

Vánoční věnce na dveře jsou každoroční klasikou

A že vám dochází inspirace? Nevadí, jelikož si stačí projít obsáhlé fotogalerie a nechat se inspirovat tím, co dokázali vyrobit ostatní. Jakmile poté i váš věnec dostane potřebný vzhled, rozhodně ho na konci roku 2014 nesundávejte, ale ponechte ho alespoň do Tří králů.

Čtěte dále: