Mnoho lidí, kteří se rozhodnou pro rekonstrukci svého bytu, jistě začnou především u koupelny, jelikož ta je místem, kde trávíme čas ráno, několikrát během dne, ale i večer. Pryč je doba nevzhledných umakartových jader, které rozhodně byly vším, jenom ne zajímavou a příjemnou koupelnou. Ta se přitom dá vytvořit poměrně snadno – stačí mít pouze jasnou představu o tom, jakým směrem se bude rekonstrukce koupelny ubírat, a jakým způsobem lze celý prostor využít, popřípadě he zvětšit, nebo získat co nejvíce i z těch nejmenších prostor.

koupelna

Při výběru nábytku vsaďte na design, ale i kvalitu

S tím samozřejmě souvisí také volba a umístění jak jednotlivých prvků, tak i volba koupelnového nábytku. I ten je nezbytnou součástí každé koupelny.  A nejenom že by měl dokonale ladit s celkovým nádechem a barevnými odstíny, ale měl by být především odolný, a to s ohledem na vlhkost, která v mnoha koupelnách panuje. Renovace koupelny a daná koupě nábytku by tak měla právě s ohledem na tyto potřeby probíhat, jelikož jedině tak nebude nábytek pouze originálním designovým prvkem, ale bude i prvkem praktickým, a to s dlouhou životností. Jedničkou v tomto oboru může být určitě společnost Lebon, která vyrábí svůj vlastní koupelnový nábytek, a to dle přání každého klienta.

Do jakých odstínů koupelnu ladit? Inspirujte se

S ohledem na tyto rapidní změny, kterých se vaše koupelna dočká, je určitě vhodnou cestou přemýšlet i nad tím, jaký barevný nádech by měla mít. Určitě není důvod bát se odvážnějších barevných kombinací, jelikož dnes jsou trendy pastelové barvy, a tak nelze udělat chybu ani s oranžovou, nebo zelenou barvou. Takové koupelny dnes určitě nejsou ničím výjimečným. Stejně tak může zapůsobit třeba kombinace modré a bílé barvy, nebo odstíny žluté, které se mísí s šedivou. A v tomto duchu není problém volit i samotný koupelnový nábytek.

Čtěte dále: