dekaKaždý z nás touží po tom, aby právě jeho interiér vypadal dokonale. Jak se ale zachovat v případě, kdy plánujeme koupi psa? Rozhodně se nemusíme bát toho, že by jeho přítomnost náš byt výrazně znehodnotila, a my se tak museli výrazným způsobem přizpůsobit. Pojďme se tedy podívat, na co při chovu psa v bytě nebo domě nezapomenout.

Pes by měl mít svůj prostor

Stejně jako máme v bytě svůj prostor i my, měl by ho dostat i náš pes. I ten totiž potřebuje své místo k odpočinku. Ideální volbou jsou pelíšky pro psy, které vybíráme s ohledem na velikost psích plemen, které plánujeme chovat. Ty mohou v mnoha případech nahradit třeba i různé pohodlné matrace, které také dobře poslouží svému účelu.

V bytě vsaďte na odolnější typy podlah

Jestliže se pro psa rozhodneme, určitě je dobré mít položenu kvalitnější podlahu, a to hlavně s ohledem na tvrdost a sílu jeho drápků, které by mohly například běžný koberec v budoucnu poškodit. S tím souvisí také pravidelný úklid, jelikož při pravidelném venčení a návratu do bytu pes zkrátka našlape.

A zatímco u koberce může být problém, například dřevěné podlahy stačí ihned setřít. Samozřejmě i my sami bychom v tomto směru měli jít údržbě naproti, a tlapky psům otřít, popřípadě psa na pár minut zabalit do deky, pokud jsme venčili v deštivém počasí, a je tak třeba, aby uschnul.

Odkliďte věci, které může pes zničit

Co je samozřejmě neméně důležité, to je nutnost odstranit z dosahu psa všechny věci, které by mohl zničit – mohou to být nejenom boty, ale třeba i různé dekorační předměty a jiné prvky našeho bytu. Velmi vhodné je také zvolit extra odolné pelíšky pro psy, jelikož není nic neobvyklého, že pes začít kousat i je. Pokud ho ale před odchodem do práce dobře vyvenčíme a důkladně se s ním proběhneme, nebude ničit ani pelechy, ani své věci, a soužití s čtyřnohým miláčkem bude bezproblémové.

Čtěte dále: