Péče o vaši zahradu může zahrnovat řadu věci. To základní a stěžejní je však zcela určitě péče o váš trávník. A pravděpodobně není jednoduššího řešení, než zahradní traktor. Díky němu tak můžete dát sbohem neustálému chození za sekačkou, jelikož na kvalitní travní traktor se zkrátka posadíte, jednoduše nastartujete, a můžete začít se sekáním.

traktory

Kvalita i vlastnosti jsou důležité

Je jasné, že ne všechny travní traktory jsou nutně stejné. V daném směru je určitě dobré rozlišovat několik hlavních vlastností, jaké mohou nabídnout. Základem je určitě celková kvalita, nízká spotřeba, ale třeba i šířka záběru. V těchto ohledech jistě nadchne kvalitní traktor Honda. Ten je na trhu ve dvou variantách, a to základních a prémiových. U první čekejte šířku záběru od 92 do 102 cm, u prémiových potom od 102 do 122 cm. I ta nejmenší tak logicky zcela určitě překoná jakoukoliv sekačku.

Není to ale pouze tato klíčová vlastnost, kterou se mohou travní traktory Honda pyšnit, a čím mohou získat na svou stranu i vás samotné. Velmi důležitou součástí jsou i objemné sběrné koše, které u prémiových modelů dosahují objemu až 360 litrů. K tomu všemu přidejte třeba i podsvícenou přístrojovou desku, automatické zapínání světel, či kvalitní čtyřtaktní benzinový motor, a bude i vám jasné, jak by měl kvalitní traktor na sekání trávy skutečně vypadat a co by měl nabídnout.

Myslete i na příslušenství

Při pořízení traktoru ale rozhodně nemusíte mít obavy, že ho využijete pouze na sekání. Právě naopak. Traktor, nebo také rider, jak se nazývá, umožní jednoduše připojit různé příslušenství. Na jaře je to rekultivátor, v zimě je to posypový vozík, a během roku třeba i běžný vlek, nebo drtič zahradního odpadu. Tím se tak zahradní rider stane nedílnou součástí vaší zahrady, a její údržba a péče tak bude ve všech směrech jednodušší. A výsledek bude patrný na první pohled.

Čtěte dále: