Češi jsou obrovskými milovníky grilování. V podstatě každý, kdo má zahradu nebo jiné prostory k této oblíbené letní činnosti, ji téměř každý letní víkend využívá k tomu, aby si pochutnal na dokonale připravených pokrmech. Již dávno však neplatí, že vy by hrály hlavní roli pouze grily. V posledních letech jsou totiž hitem zahradní krby. A Důvody jsou zcela jasné.

Praktičnost a všestrannost je hlavní výhoda

Gril jako takový má totiž pouze jednu jedinou funkci. Oproti tomu zahradní krby mohou být využity různými způsoby. Tím prvním je samozřejmě samotná příprava vynikajících jídel. Stačí rozpálit tvrdé dřevo nebo dřevěné uhlí, a samotný krb poslouží jako dokonalý gril. V chladných večerech však v něm stačí udržovat oheň, a při posezení s přáteli navíc vykouzlí dokonalou atmosféru díky plápolajícímu ohni. S tím ale souvisí i to hlavní, a to, že také příjemně zahřeje.

Nejenom grilování, ale také uzení

Další z pozitivních vlastností, kterou zahradní krb má, je jistě možnost i odlišné přípravy jídel, než je pouze grilování. Může totiž posloužit i jako jednoduchá udírna, díky čemuž může dát masu, ale třeba i sýrům dokonalý kouřový nádech, a gurmánský zážitek opět posune o velký kus kupředu.

Stavbu krbu zvládnete sami

Z hlediska výhod je třeba zmínit, že především venkovní krby bez problémů zvládne postavit a zprovoznit každý. Je to dáno hlavně tím, že celý krb je tvořený několika díly, které se pouze umístí na sebe, a to bez nutnosti použití jakýchkoliv stavebních pojiv, jako je například malta. I to tedy jasně hraje do karet právě samotnému krbu, a i tím si získává mnohé milovníky letních grilovacích sešlostí.

Vyberte si z bohaté nabídky

A pokud i vy nad tímto řešením přemýšlíte, určitě je to dobrá volba.

Čtěte dále: