Pokud k sobě postavíme milovníky bytů a zároveň rodinných domů, pravděpodobně budou navzájem argumentovat dlouhé hodiny o tom, proč je daná možnost bydlení lepší, než ta druhá. Z celkového hlediska má samozřejmě každá možnost své pro a proti, a záleží tak i na celkové velikosti, lokalitě, dostupnosti, a okolním prostředí. V tomto ohledu jsou stále nejvyhledávanější developerské projekty v Praze, jelikož mnoho lidí mění svůj názor na to, že Praha je pouze hlučné špinavé město plné nevzhledných betonových čtvrtí.

pocernice

Chcete bydlení bez starostí? Zvolte byt

Pokud bychom tedy začali rozplétat ty hlavní rozdíly, popřípadě výhody a nevýhody daných možností bydlení, potom byty jsou rozhodně spojeny s minimálními starostmi. Jak dokládají třeba nové byty Praha 9, samotnou údržbu domu jako takového vykonává externí společnost, včetně úklidu okolí, nebo společných prostor. Majitel se tedy stará pouze o svůj byt jako takový, a přitom okolí domu je stále dokonalé. To je komfort, se kterým se rodinné domy mohou jenom těžko srovnávat – tedy pokud si podobnou společnost nenajmete také.

Rodinný dům nabídne zase větší množství soukromí

A ačkoliv tedy jasně vyplývá, že s rodinným domem je z hlediska starostí o něho spojeno mnohem více času, dokáže naopak nabídnout mnohem lepší soukromí, jelikož celá stavba je zkrátka vaše. A tak mnozí neváhají a jdou touto cestou, a vybírají přesně takový, který plně vyhovuje jejich představám. Někteří však mají zájem ani o hotová řešení, a jdou skutečnou cestou individuality. A abychom byly opět konkrétní, je mnoho zájemců, kteří zakoupili stavební pozemky Praha 9, a ačkoliv je zde k dispozici dostatek domů k provedení „na klíč“, mnozí se rozhodli vzít vše do svých rukou. Na jednu stranu to sice znamená ještě více starostí, ale na tu druhou možnost jak bydlet v domě, který je skutečně ve všech ohledech dle vašich konkrétních představ a požadavků.

Čtěte dále: